Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na przesłanych do redakcji zdjęciach widać kolejkę stojącą przed bankiem Pekao S.A. przy ul. Trybunalskiej, tuż przy parkingu wielopoziomowym i pomniku Kazimierza Wielkiego. Fotografie są wykonane w odstępach czasowych. Widać, że zmieniają się osoby w kolejce, jednak na pewno nie jest zachowany dystans sanitarny, o którym mówi się od początku wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego.

– Te zdjęcia pokazują, jak w okresie powszechnego zagrożenia wirusem, w dobie pandemii, wygląda kwestia izolacji w naszym mieście – pisze nasza Czytelniczka (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). –Brak zachowanego odstępu, skupisko ludzi, matki z dziećmi i osoby starsze. Brak maseczek i rękawiczek. Nie wiem, gdzie to nagłośnić, ale nie potrafię być na to obojętna. Sama od dwóch tygodni jestem w dobrowolnej izolacji i zwyczajnie załamuje mnie takie zachowanie.

Przypominamy, że od dziś (25 marca) rząd wprowadził ograniczania w gromadzeniu i przemieszczaniu się. Dla bezpieczeństwa własnego i innych mieszkanie można opuszczać tylko w takich sytuacjami jak wyjście do sklepu, apteki, wyprowadzenie psa czy aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Nie można jednak gromadzić się w grupach i spotykać poza gronem osób z najbliższej rodziny.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.