Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Wyborcza" dowiedziała się, że odnotowane przypadki nie są jeszcze efektem pracy uruchomionego wczoraj (16 marca) laboratorium w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym. Potwierdzenia zakażeń wykazały laboratoria spoza Bydgoszczy i dotyczą próbek przesłanych do nich w ostatnich dniach.

Do tej pory w Polsce jedynie województwo kujawsko-pomorskie i podlaskie były wolne od stwierdzonych przypadków zakażeń. Wśród siedmiu pierwszych potwierdzonych przypadków jest pięć z Bydgoszczy i po jednym z powiatu nakielskiego i żnińskiego. - Ich stan jest dobry - podkreśla wojewoda Bogdanowicz.

Bydgoszczanie, którzy są zakażeni koronawirusem to m.in. małżeństwo. Ich dzieci są zdrowe - miały ujemny wynik testów. Teraz, co oczywiste, będą badani krewni.

Do wczoraj (16 marca) liczba osób, które przechodzą kwarantannę w Kujawsko-Pomorskiem znacząco wzrosła w ciągu doby – do 557 (jeszcze w niedzielę  było ich 211). – 31 osób zostało hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, a 1048 jest objętych nadzorem epidemiologicznym – informował Bogdanowicz. Te liczby też są znacznie wyższe od niedzielnych.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.