Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce, który w tym samym czasie odbywa się w pięciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Lublinie i Bydgoszczy. Bydgoski Aneks od kilku lat gości w Miejskim Centrum Kultury. Tym razem, zamiast w maju, odbędzie się od 4 do 13 września.

– Co roku odwiedzają nas goście z całego świata, rozmawiając z widzami o kinie dokumentalnym i poszerzając horyzonty wiedzy o otaczającej nas rzeczywistości. Nie możemy wobec tej rzeczywistości pozostawać obojętni, a oznaką nieodpowiedzialności wobec zaleceń rządowych i dynamiki rozwoju pandemii byłoby narażanie naszych widzów oraz gości – tłumaczy Artur Liebhart, dyrektor Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. – Chcemy, aby nasza niemal 100-tysięczna widownia mogła cieszyć się najlepszym w historii programem festiwalu w bezpiecznej atmosferze. Dlatego nasz festiwal, na który składają się pokazy najlepszych filmów, spotkania z wybitnymi twórcami, koncerty, warsztaty i wystawy, odbędzie się w późniejszym terminie.

Zawieszony do odwołania został też nabór wniosków do konkursu Bardzo Młoda Kultura Kujawsko-Pomorskie 2020. – Informujemy, że zostanie ponownie uruchomiony po wznowieniu pracy w instytucjach kultury i oświaty – czytamy w oświadczeniu. Konsultacje wniosków projektowych nadal trwają. Konkretne pytania można wysyłać pod adres mailowy dotacje.tdk@gmail.com wraz z numerem telefonu.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.