Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia od soboty będą zamknięte galerie handlowe. Czynne będą mogły być jedynie ściśle określone rodzaje sklepów. Prezentujemy listę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od soboty (14 marca) obowiązuje rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, na mocy którego zamknięto większość sklepów znajdujących się w galeriach handlowych. Obowiązek tymczasowego zamknięcia obowiązuje sklepy, w których handluje się wyrobami tekstylnymi, odzieżą, obuwiem, meblami, sprzętem oświetleniowym, RTV, AGD oraz artykułami piśmienniczymi i księgarskimi (np. książkami). Zamykają się również restauracje mieszczące się w obiektach – mogą świadczyć usługi jedynie na dowóz. Bydgoskie centra handlowe opublikowały już wykazy sklepów, które pozostaną czynne w czasie działania rozporządzenia.

W Galerii Pomorskiej zakupy nadal będzie można zrobić w hipermarkecie Carrefour oraz w Żabce. W kosmetyki i środki czystości można zaopatrzyć się w drogeriach Hebe, Natura i Rossmann. Czynna będzie też apteka Dr Zdrowie.

W Zielonych Arkadach otwarte są: Rossmann, Hebe, Ziaja, Cukiernia Sowa, Piekarnia Baton, Organic Market, Kuchnie Świata, Super-Pharm, Millennium Bank, GetinBank, Pralnia, Centrum Wina, Stand E-Papierosy.

W Focus Mall działają: Carrefour, Rossmann, Hebe, Super-Pharm, Dealz, Sowa (sprzedaż tylko na wynos), Kantor, inMedio, Pralnia Panda, Mydlarnia u Franciszka. 

Te sklepy są otwarte w CH Rondo: hipermarket Auchan, Apteka Dr. Max, drogeria Rossmann i drogeria Hebe, Cukiernia Sowa (bez części kawiarnianej), Bank Millenium, Ruch, Esmoking World, kantor Wings, studio fryzur i kosmetyki Greiss, InMedio, kwiaciarnia Olivia, Poczta Polska, Toys’R’Us, Sery Ślesińskie, stoisko Ziaja dla Ciebie, stoisko Traffica, stoisko Ubezpieczeniowi.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  to nie kościół powinien decydować o zamknięciu kościołów, a wojewoda.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0