W związku z pandemią koronawirusa od dzisiaj (13 marca) do odwołania nie wejdziemy do zoo w Myślęcinku. Sam park jest otwarty, ale jego szefostwo odradza spacery.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jeszcze w czwartek Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku informował, że w związku z zagrożeniem koronawirusem zamyka pawilon Akwarium Terrarium. Ale do pozostałej części zoo zapraszał, bo to otwarta przestrzeń.

Dzisiaj (13 marca) zarząd parku zmienił zdanie. – Zamykamy ogród zoologiczny do odwołania. Teren parku z ogrodem botanicznym pozostanie otwarty, jednak apelujemy, by pozostać w domach – mówi Sandra Tyczyno, rzeczniczka LPKiW. Do „botanika” można wejść w godz. 9-17, jednak lepiej ograniczyć spacery.

Oczywiście w związku z koronawirusem w Myślęcinku nie odbywają się żadne zorganizowane zajęcia edukacyjne, wycieczki i imprezy. Nie odbędzie się też zaplanowane na niedzielę (15 marca) spotkanie w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, które zresztą też zostało zamknięte przez bydgoski ratusz do 25 marca.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Dlaczego należy ograniczyć spacery na świeżym powietrzu?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0