W sześciu lekcjach online będą mogli od przyszłego tygodnia uczestniczyć uczniowie z Bydgoszczy i regionu. Wystartuje wówczas Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego. Kujawsko-Pomorska e-Szkoła rusza w poniedziałek o godz. 9 rano, a od wtorku nadawać będzie codziennie sześć półgodzinnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów. Są także przewidziane przerwy na pytania i dyskusję.

- Chcemy zbudować w ciągu następnego tygodnia pełnoprofilowe zajęcia, w podstawówkach od klasy czwartej do ósmej i szkołach średnich oraz szkołach zawodowych - mówi marszałek Piotr Całbecki - To będzie ciekawa forma, by przyciągnąć młodych, tak jakby chodzili do szkoły. Będą dzwonki, przerwy, jak to jest zwyczajnie - dodaje.

Obecnie tworzone jest w w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli specjalne studio, z którego e-lekcje będą transmitowane. Program zajęć przygotowują wspólnie wszystkie kujawsko-pomorskie centra edukacji nauczycieli, zajęcia będą prowadzić nauczyciele specjaliści. Na początku lekcje będą przeznaczone dla ósmoklasistów i maturzystów, bo to oni poniosą największe straty wynikające z zamknięcia szkół. Można je będzie obejrzeć na stronie kujawsko-pomorskie.pl oraz na edupolis.pl (kanał YouTube).

Poniedziałkowe zajęcia dla ósmoklasistów, które rozpoczną się o godz. 9.00 będzie to język polski, język angielski lub niemiecki i matematyka. 

Plan pierwszych e-lekcji w Kujawsko-Pomorskiem

Poniedziałkowe zajęcia dla ósmoklasistówrozpoczną się o godz. 9..

Będą to lekcje języka polskiego, języka angielskiego lub niemieckiego i matematyki. 

A tak przedstawia się plan zajęć dla maturzystów:

  • ·         godz. 12.00-12.30 – język polski (prowadzi Jolanta Serocka, nauczyciel w X LO w Toruniu)
  • ·         godz. 13.00-13.30 – matematyka (Tomasz Masłowski, nauczyciel w X LO w Toruniu)
  • ·         godz. 14.00-14.30 – język angielski (Monika Zalewska, nauczyciel w X LO w Toruniu).
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem