Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Informację o śmierci mężczyzny, o którym nieoficjalnie wiadomo, że wrócił niedawno z Niemiec, podał portal nswiecie.pl. Był mieszkańcem Bochlina w gm. Nowe (woj. kujawsko-pomorskie). 

Rzecznik wojewody Adrian Mól nie informuje o wieku pacjenta ani innych szczegółach.

- Nie podajemy takich danych - potwierdza Julia Świerczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. Wiadomo, że policjanci zostali wezwani do nagłego zgonu. - To rutynowe działania po nagłej śmierci z nieznanych przyczyn -  dodaje. Sekcja zwłok wykaże przyczyny i ewentualny związek z koronawirusem. Procedury wymuszają na służbach przeprowadzenie sekcji i zbadanie zmarłego pod kątem zakażenia tym wirusem. Domowej kwarantannie zostaną poddane osoby mające z nim w ostatnim czasie styczność.

Według wtorkowej informacji służb sanitarnych specjalne ambulansy przywiozły do szpitala zakaźnego dwie osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem na badania. Jeden pacjent był z Bydgoszczy, a drugi z Mogilna. Jak do tej pory w województwie nie było jeszcze przypadku zakażenia.

Koronawirus w Polsce

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.