Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Bąbel 25 stycznia znalazł nowy dom pełen miłości. Właśnie wtedy dnia został adoptowany z bydgoskiego Schroniska dla Zwierząt. Trzy dni później podczas spaceru na ul. Ogrody, na Wyżynach, spłoszył się, zerwał ze smyczy i uciekł w kierunku ul. Ku Wiatrakom.

Nowa rodzina psa poszukuje po całym mieście. W akcję włączyli się miłośnicy zwierząt z programu Pozytywnego Szkolenia Psów Schroniskowych „Lira” oraz liczni bydgoszczanie, którzy wypatrują charakterystycznego biało-czarnego mieszańca na krótkich łapkach z łatą w kształcie serca na lewym boku. W momencie ucieczki na miał założoną czerwoną apaszkę.

Bąbel najpierw widziany był na Kapuściskach, potem pojawiły się sygnały, że dotarł aż do Fordonu – widziano go:

  • przy Barze Leśnym na Kaliskiego
  • w okolicach ul. Łowickiej i Wiślanej
  • przy Spornej na moście Żeglugi Bydgoskiej
  • a ostatnio w okolicach Stomilu.

Wiele wskazuje na to, że pies może przebywać w okolicach Toruńskiej, Nowotoruńskiej, ale zwierzę przemieszcza się dość szybko. Jest płochliwy, więc próba złapania zakończyć może się jego kolejna ucieczką.

Jeśli ktokolwiek widział zaginionego psa, proszony jest o kontakt telefoniczny – 795 103 707 lub 605 039 044.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.