Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Bydgoskie ruchy obywatelskie i prodemokratyczne apelują o liczny udział w obywatelskim proteście w czwartek (23 stycznia) o godz. 18 przy pomniku Kazimierza Wielkiego (nieopodal budynku bydgoskiego sądu).

Komitet Obrony Demokracji wystosował apel do bydgoszczan, którym bliska jest wolność i demokracja oparta na trójpodziale władzy: „Pogardliwe reakcje rządu na sprzeciw obywateli, odpowiedzialnych sędziów i prokuratorów, prawniczych instytucji i autorytetów prawa w kraju i za granicą wobec ustawy kagańcowej, lekceważenie wyroków sądowych przez urzędników państwowych oburzają. Publiczna mowa nienawiści ze strony prezydenta i premiera wobec wszystkich niepokornych, przeraża. Model władzy pochodzi z tego samego źródła co węgiel. Będziemy z hasłami i transparentami o 18.00 przed Sądem Rejonowym na Wałach Jagiellońskich. No pasarán!”.

Dodają, że manifestacja ma być spotkaniem wszystkich, którzy chcą zatrzymać kneblowanie wolnych sądów będące początkiem wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.