W akcję ratowania zdrowia małej Julki Ciesińskiej włączył się Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Zorganizował koncert "Od serca dla serca Julki"
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Koncert odbył się w czwartkowy wieczór w Audytorium Novum UTP. Zaprosił na niego rektor bydgoskiej uczelni prof. Tomasz Topoliński. Zwrócił się do gości o przekazanie dobrowolnych datków na leczenie chorej dziewczynki, która jest córką pracownika UTP. - Wysokość wpłaty zależy wyłącznie od państwa hojności i wrażliwości - zaapelował prof. Topoliński.

W organizację koncertu włączyły się też Uniwersytet Kazimierza Wielkiego oraz Akademia Muzyczna. Wystąpili m.in. śpiewaczka operowa Owona Handzlik, pianista Artur Plich, jazzman Gary Guthman, a także chóry akademickie UTP i UKW oraz dziecięca Mała Formacja Chóralna.

Przypomnijmy, że kosztowana operacja Julki ma odbyć się w Bostonie. Trzeba było na nią zebrać aż dwa miliony złotych w krótkim czasie. To się udało.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem