Już ponad 1,4 mln zł udało się zebrać na operację serca małej Julki z Bydgoszczy. Potrzeba jeszcze 600 tys. zł. O pomoc cały czas prosi jej siedmioletnia siostrzyczka Laura. W Szpitalu Dziecięcym powstała kolęda.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Julka ma pół roczku. Lekarze wykryli na jej sercu potężnego guza, który zajmuje aż 80 proc. powierzchni lewej komory. Nadzieją na ratunek dla dziecka jest operacja w klinice w Bostonie, która specjalizuje się w tego typu zabiegach. Koszt zabiegu i leczenia jest jednak ogromny. To aż 2 mln zł.

Serce Julki. Rekordowa zbiórka i kolęda

Do tej pory udało się zebrać aż 1,4 mln zł. Z tego ponad ok. milion 185 tys. na portalu zrzutka.pl. To rekord wśród zbiórek publicznych – najwyższa do tej pory pomoc, jaką udało się tam uzyskać, to było 750 tys. zł. Mimo pobitego rekordu ciągle brakuje ok. 600 tys. zł.

Rekordowa suma zebranych pieniędzy i tempo zbiórki to w dużej mierze zasługa siedmioletniej Laury, siostry Julki, która błaga o pomoc. Laura napisała list.

„Niedawno napisałam list do Świętego Mikołaja, w którym prosiłam, aby moja siostrzyczka Julka wyzdrowiała i żeby razem z Mamusią wróciły do domu. Namalowałam też obraz, który wystawiliśmy na licytację dla Juleczki. Choć bardzo się stresowałam, występowałam nawet w telewizji, żeby wszyscy usłyszeli moje prośby. Teraz zaśpiewałam dla Julci specjalną kolędę. Mam 7 lat. Nie umiem zrobić nic więcej”.

Kolęda została nagrana w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy przez Małą Formację Chóralną pod kierunkiem Izabeli Cywińskiej. Tekst do niej napisała Beata Matuszak, a scenariusz – Dominika Matuszak.

Serce Julki. Pomóż, jeśli możesz

Wpłat można dokonać przez:

  • portal zrzutka.pl: www.zrzutka.pl/sercejulki
  • przez Paypal:  https://www.paypal.com/pools/c/8kZTpb0KQl?locale.x=en_US
  • bezpośrednio na subkonto fundacji: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, tytuł: „2477 pomoc dla Julii Ciesińskiej”, https://www.kawalek-nieba.pl/julia-ciesinska/.
    Wpłaty zagraniczne: PL31109028350000000121731374 – swift code: WBKPPLPP – tytuł „2477 help for Julia Ciesinska”.
    1% podatku dla Julii: w formularzu PIT – KRS 0000382243, w rubryce „informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1% – „2477 pomoc dla Julii Ciesińskiej”.
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem