Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W niedzielę (13 października) wybory parlamentarne do Sejmu i Senatu. W całej Polsce wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. W naszej części województwa kujawsko-pomorskiego mandaty uzyska 12 posłów i 2 senatorów.

Posłowie są wybierani w okręgu numer 4. Głosują w nim w swoich obwodach wyborczych mieszkańcy Bydgoszczy oraz powiatów: bydgoskiego, inowrocławskiego, mogileńskiego, nakielskiego, sępoleńskiego, świeckiego, tucholskiego i żnińskiego.

Wybory parlamentarne 2019 

W naszej części województwa wybierzemy również dwóch senatorów: jednego w okręgu numer 9, który obejmuje Bydgoszcz oraz powiaty: bydgoski, świecki i tucholski. Drugiego w okręgu numer 10 - tam będą głosować mieszkańcy powiatów: inowrocławskiego, mogileńskiego, nakielskiego, sępoleńskiego i żnińskiego

W całym woj. kujawsko-pomorskim jest 1657 obwodów wyborczych. Uprawnionych do głosowania - 1 mln 583 tysiące 767 osób.  Oddajemy głos stawiając znak w postaci dwóch przecinających się linii przy nazwisku wybranego kandydata do Sejmu i Senatu. Lokale wyborcze będą czynne w godz. 7-21.

Wybory parlamentarne 2019. Wyniki, frekwencja, wiadomości, komentarze

Informacje o przebiegu głosowania, frekwencji, zasadach, a po zamknięciu lokali o wynikach w wyborach można znaleźć na stronie Wyborcza.pl oraz w serwisie bydgoszcz.wyborcza.pl .

Wybory parlamentarne 2019. Wybory do Sejmu - kandydaci. Wszystkie okręgi, wszystkie listy

Wybory parlamentarne 2019. Wybory do Senatu - kandydaci. Wszystkie okręgi, wszystkie listy

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.