Małe szczurki wraz ze swoją matką wyrzucone zostały z klatką w lesie na bydgoskich Kapuściskach. - To barbarzyństwo wobec zwierząt - grupa bydgoszczanek zaapelowała o wskazanie, kto wyrzucił zwierzęta.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szczury znaleziono w niedzielę około godz. 8. Zostały porzucone razem z klatką. Jedna z bydgoszczanek zwróciła się do naszej redakcji z prośbą o nagłośnienie sprawy. – Matka dwóch miotów już nie żyła, prawdopodobnie była w kolejnej ciąży, możliwe, że zmarła w czasie porodu – czytamy w wiadomości, która opublikowana została również na FB. – Jeden maluch zmarł w trakcie akcji interwencyjnej. Reszta maluchów jest w tej chwili pod opieką. Dzięki szybkiej akcji ludzi o dobrym sercu udało się je uratować.

Dodaje, że nie jest istotne, czy pokrzywdzony został pies, kot czy szczur. – Chodzi o mechanizm porzucenia. Wyrządzenia w sposób świadomy krzywdy i skazania na umieranie w cierpieniach istoty żywej, czującej! – oburza się. – Ktoś sobie ćwiczy na zwierzętach, za chwile będzie skłonny wyrządzić krzywdę, przykładowo, dziecku. Za taki czyn też należy ponieść konsekwencje!

Szczurki trafiły do kliniki weterynaryjnej Centrum przy ul. Bełzy. Powiadomiona została również straż miejska. Jeśli ktoś ma wiedzę o tym, kim jest człowiek, który pozbył się zwierząt, może powiadomić strażników – tel. 986.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Może o tym zrobicie artykul o planowanej przez KPEC wycince pięknej alei wzdłuż Gdańskiej na przeciwko Stadionu Zawiszy? Moze uda się uratować alejke. Niech zaangażuje się w obronę tych drzew poseł Stasiński. Mieszka na Czerkaskiej. Lubi jeździć na rowerze, pewnie nie raz przejeżdżał przez tę alejkę w stronę Myślęcinka. Jak skutecznie zainterweniuje u władz Bydgoszczy (bo z korekta rynsztoku na Starym Rynku mu się udało) to będzie mieć mój głos w tych wyborach.
  @Z_wyboru
  szanowny Panie proszę nie powielać bzdur wypisywanych przez brukowce typu Tygodnik Bydgoski, które poza promowaniem osób typu Pan Kneblewski nie robią nic pożytecznego.
  NIe ma wycinki są jedynie prace pielegnacyjne.

  pozdrawiam
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @poklepywacz
  Niestety też zostałem wprowadzony w błąd jak pewnie większość mieszkańców Bydgoszczy. Teraz się widzę jak tamten portal jest klamliwy. Dedukcja autora klamliwego tekstu jest na miarę... Nie wiem kogo, chyba menela siedzącego na ławeczce Dworca Bydgoszcz Leśna (bo na pewno nie Sherlocka Holmesa).
  już oceniałe(a)ś
  1
  1