Chcesz pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy? Bydgoska "Wyborcza" też. Dajemy więc na licytację okładkę naszego magazynu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W niedzielę 27. finał WOŚP. Zbiórkę na sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych wesprzeć można nie tylko wrzucając pieniądze do puszek wolontariuszy. Na Allegro ruszyły już internetowe aukcje. „Wyborcza” w Bydgoszczy również przyłączyła się do zbiórki. Wylicytować możesz swoje zdjęcie na okładce piątkowego Magazynu Bydgoszcz. Tej pierwszej strony nie można kupić za żadne pieniądze. Chyba że są to pieniądze dla fundacji Jurka Owsiaka.

Aukcja rozpoczęła się we wtorek (8 stycznia) tuż przed północą na Allegro. Zbiórkę prowadzimy przez tydzień. Na okładce możesz znaleźć się sama bądź sam, ze swoimi bliskimi, współpracownikami, a nawet z czworonożnym pupilem. Ty wybierasz. Fotoreporter wykona zdjęcie, które dostaniesz na pamiątkę wraz z oprawioną pierwszą stroną naszego magazynu. Jeśli zwycięzca będzie chciał, może również na naszych łamach opowiedzieć o sobie czy swojej firmie. Dodatkowo niezwykłą okładkę promować będą lokalne rozgłośnie radiowe i media społecznościowe.

Dla specjalistycznych szpitali dziecięcych

W ciągu poprzednich 26. finałów Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 mln zł. Hasło tegorocznego to „Gramy dla dzieci małych i bez focha”. Celem jest pozyskanie pieniędzy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to lecznice z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Fundacja Jurka Owsiaka skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. W głównej mierze zbiórka ma umożliwić podniesienie standardu wyposażenia. Do szpitali trafić mają takie urządzenia jak: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki rentgenowskiej, wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem