To tradycyjny bal charytatywny. Dochód z imprezy trafi do pięciu instytucji niosących pomoc potrzebującym w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Świeciu i Chełmnie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Imprezę w toruńskim CKK Jordanki marszałek województwa Piotr Całbecki zorganizował wspólnie z prezydentami Torunia Michałem Zaleskim oraz Grudziądza Robertem Malinowskim. W czasie balu można było wylicytować m.in. bluzę Kamila Stocha, rysunki Zbigniewa Lengrena, książkę od Macieja Stuhra, pióro od premier Beaty Szydło, piłki z autografami Marcina Gortata i Mariusza Wlazłego, zestaw od Magdy Umer i Agaty Passent, nuty z autografem Rafała Blechacza oraz flagę z podpisami olimpijczyków z Kujawsko-Pomorskiego.

Fundusze zebrane w tym roku trafią do kuchni św. Alberta w Bydgoszczy prowadzonej Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim, toruńskiej Fundacji Światło, Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia we Włocławku, Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo i Domu Pomocy Społecznej w Świeciu prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.

W czasie sześciu poprzednich edycji balu udało się uzbierać blisko 800 tys. zł.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Czy to są aby ma pewno wiadomości z Bydgoszczy?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Towarzystwo podobne do tego z otwarcia "Gazdówki".
  @semeon Więcej niż podobne. To samo.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Torunianie i ich poplecznicy bawią się na tym dorocznym targowisku próżności, a bydgoszczanie za to płacą bo to przecież oni dostarczają gro kasy do marszałkowskiego budżetu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  No Panie C. Panu to już dziękujemy (mam nadzieje, że przejdzie zapis o 2 kadencjach) :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  To ci dopiero Toruńska Arystokracja. Pnie ustrojone w lumpeksowe ciuchy wyszczerzone brudne implanty i ten zapach przyprawiający o mdłości . Panowie, podpicowani przez swe damy jak pajace na sznurkach próbują Poloneza. Wszystko to raczej przypomina bal w remizie gdzieś w sobiejuchach ... no ale jaki marszałek taki Bal . Po prostu perwersja.
  @ppt2 Niestety, część "arystokracja" bydgoskiej również bierze w tym udział. Kuj-pomie radości marszałka, który przed kamerą nie potrafi skleić jednego, sensownego zdania. Prowincjonalny elityzm został już dawno opisany na różne sposoby. Triumwirat biznesu, polityków i urzędników państwowych. Niewielka, zdemoralizowana grupa, której przy okazji tego typu balów wydaje się, że są kimś lepszym od codziennego, lustrzanego odbicia
  już oceniałe(a)ś
  0
  0