Po czterech latach przerwy wraca konkurs Miss Polonia. W tegorocznym finale zobaczymy bydgoszczankę Dominikę Szymańską.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Paulina Krupińska - najpiękniejsza Polka 2012 roku wreszcie przekaże swoją koronę Miss Polonia.

Konkurs, który istnieje w Polsce od 1929 roku pierwszy raz miał taką długą przerwę - przez cztery lata nikt nie zorganizował finału Miss Polonia. W tym roku to już pewne - finał się odbędzie, zaplanowany jest na 20 października. W Warszawie odbył się niedawno półfinał konkursu. Jury, w którym zasiadła między innymi Paulina Krupińska, spośród chętnych do walki o koronę wyłoniło 20 najpiękniejszych kandydatek z całej Polski. Ta, która otrzyma koronę, będzie reprezentować nasz kraj w grudniowych wyborach Miss Universe 2016 w Las Vegas.

Wśród finalistek znalazła się 21-letnia bydgoszczanka - Dominika Szymańska. Jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego, a obecnie studentką prawa w Warszawie. Jej przygoda z modelingiem zaczęła się, gdy miała 16 lat.

- Moja mama kupiła mi sesję zdjęciową w prezencie urodzinowym - wspomina. Do wzięcia udziału w konkursie Miss Polonia namówiła ją przyjaciółka.

- Postanowiłam spróbować, wysłałam zaproszenie online, następnie zostałam zaproszona na casting półfinałowy, który odbył się w Warszawie - dodaje Dominika Szymańska. W finale zobaczymy też reprezentantkę Inowrocławia - Ewa Woch.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Proszę to natychmiast poprawić!!! : Bydgoszczania ..... wystąpi w finale wybórów Miss Polonia. Z kim będzie rywalizowała o koronę? no bardzo proszę odstawiamy kawkę i klapu, klapu w klawiaturkę poprawiamy ... dziękuję
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  O gustach się nie dyskutuje, ale d...ooopy nie urywa.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2