Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W lipcu ubiegłego roku rozpoczęły się prace ziemne przy ostatnim budynku Atrium Park, który ma zamykać osiedle od strony północno - zachodniej. Budowa całego VIII-piętrowego budynku D ma się zakończyć na przełomie 2016 i 2017 roku.

Budowa nowego osiedla na Bartodziejach, które powstaje w miejscu starej piekarni, ruszyła w połowie 2012 r. Zgodnie z planem na ponadhektarowej działce deweloper wznosi cztery apartamentowce. Budowa pierwszego, sześciokondygnacyjnego, zakończyła się w listopadzie 2014 roku. Wtedy pierwsi lokatorzy odebrali klucze do nowych mieszkań. Od tego czasu na osiedlu wyrósł kolejny blok B z dziewięcioma kondygnacjami i budynek C, który obecnie jest najwyższym, oddanym do użytku budynkiem mieszkalnym w Bydgoszczy. Ma 39 metrów wysokości i liczy 12 kondygnacji.

- Najatrakcyjniejsze mieszkania to apartamenty na najwyższych kondygnacjach. Panoramiczne okna i przestronne tarasy nawet do 40 m kw. i, poza wieżowcem przy ul. Curie-Skłodowskiej 25, brak wyższej zabudowy w bezpośredniej okolicy to gwarancja niepowtarzalnych widoków - mówi o inwestycji Maciej Wawrzkowicz z Arkada Invest.

Rozkład budynków gwarantuje odpowiednie nasłonecznienie dużego dziedzińca i mieszkań. W sercu osiedla powstaje duży park, dwa place zabaw dla starszych i młodszych dzieci oraz dziedziniec z strumykiem.

Inwestycję wyróżnia wysoki standard wykończenia, m.in. szybkobieżne windy, cegła ozdobna, drzwi z portalami w drewnie, okładziny drewniane na ścianach oraz lustra i grafiki w częściach wspólnych. Wszystkie mieszkania wyposażone m.in. w klimatyzację, mają panoramiczne okna i duże balkony, tarasy, a na parterach są przydomowe ogródki.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.