Na osiedlu Atrium Park trwa wznoszenie ostatniego, czwartego budynku domykającego osiedle od strony północno-zachodniej. W weekend Arkada Invest pokazała wykończony już najwyższy budynek osiedla przy Gajowej 76.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W lipcu ubiegłego roku rozpoczęły się prace ziemne przy ostatnim budynku Atrium Park, który ma zamykać osiedle od strony północno - zachodniej. Budowa całego VIII-piętrowego budynku D ma się zakończyć na przełomie 2016 i 2017 roku.

Budowa nowego osiedla na Bartodziejach, które powstaje w miejscu starej piekarni, ruszyła w połowie 2012 r. Zgodnie z planem na ponadhektarowej działce deweloper wznosi cztery apartamentowce. Budowa pierwszego, sześciokondygnacyjnego, zakończyła się w listopadzie 2014 roku. Wtedy pierwsi lokatorzy odebrali klucze do nowych mieszkań. Od tego czasu na osiedlu wyrósł kolejny blok B z dziewięcioma kondygnacjami i budynek C, który obecnie jest najwyższym, oddanym do użytku budynkiem mieszkalnym w Bydgoszczy. Ma 39 metrów wysokości i liczy 12 kondygnacji.

- Najatrakcyjniejsze mieszkania to apartamenty na najwyższych kondygnacjach. Panoramiczne okna i przestronne tarasy nawet do 40 m kw. i, poza wieżowcem przy ul. Curie-Skłodowskiej 25, brak wyższej zabudowy w bezpośredniej okolicy to gwarancja niepowtarzalnych widoków - mówi o inwestycji Maciej Wawrzkowicz z Arkada Invest.

Rozkład budynków gwarantuje odpowiednie nasłonecznienie dużego dziedzińca i mieszkań. W sercu osiedla powstaje duży park, dwa place zabaw dla starszych i młodszych dzieci oraz dziedziniec z strumykiem.

Inwestycję wyróżnia wysoki standard wykończenia, m.in. szybkobieżne windy, cegła ozdobna, drzwi z portalami w drewnie, okładziny drewniane na ścianach oraz lustra i grafiki w częściach wspólnych. Wszystkie mieszkania wyposażone m.in. w klimatyzację, mają panoramiczne okna i duże balkony, tarasy, a na parterach są przydomowe ogródki.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Od początku, gdy tylko pojawiły się wizualizację podobał mi się ten projekt, fajnie że jest już na finiszu i osiąga ostateczne kształty. Dopinguje ładnemu budownictwu w mieście, w tym także z segmentu budownictwa mieszkaniowego.
  już oceniałe(a)ś
  5
  2
  Masz coś do Bartodziejów adams1985? Z jakiej dzielnicy jesteś, że ci widok nie odpowiada? I jaki chciałbyś mieć w środku miasta, jak nie krajobraz urbanistyczny?
  @robczap W Bad Boys 2 był ciekawy tekst dla spiętych uuuusaaaaaaaaaa. Byłem i widziałem ten widok, szaro buro i ponuro, moja ocena, nie mam nic to tej dzielnicy, ale nawet gdyby czy nie mozna wtedy nawet komentować?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @adams1985 No mam nadzieje, że nic nie masz do mojej ulubionej dzielni. Także luz, ale i tak nie wiem jak można dziwić się, że w mieście wygląda jak w... mieście ;)
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Widoki maja być piękne...ale tylko by night.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Atrium Park się powiększa. Widoki mają być piękne.............................. na blokowiska, po prostu fenomen.
  już oceniałe(a)ś
  2
  6