Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Bohaterem spotkania będzie Michał Tabaczyński. Eseista, tłumacz, krytyk literacki i doktor nauk humanistycznych. Związany z Miejskim Centrum Kultury, redaktor naczelny "Bydgoskiego Informatora Kulturalnego". Opublikował m.in. antologię współczesnej poezji amerykańskiej "Parada równości" i przekład wyboru poezji Jana Skácela "Zakazany człowiek", a także książki eseistyczne: "Widoki na ciemność" i "Legendy ludu polskiego". Jest współautorem słownika "Tekstylia bis", książki-raportu "Kultura niezależna w Polsce 1989 - 2009"), zbioru esejów poświęconych filmowym adaptacjom czeskiej prozy "Hrabal i inni" oraz przekładów klasycznych książek z dziedziny nowych mediów: "Przestrzeni pisma" Jaya Davida Boltera, "Cybertekstu" Espena Aarsetha i "Sztuki przegrywania" Jespera Juula, które także opatrzył wstępami.

Spotkanie z Tabaczyńskim odbędzie się w MCK (ul. Marcinkowskiego 12-14) pod hasłem "Co mi zrobiła literatura, czyli książki mojego życia". Z autorem porozmawiamy o książkach, które wybierał jeszcze w dzieciństwie, o tych, które wywarły na nim największe wrażenie i które ukształtowały go jako autora.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.