Na Osiedlu Paryskim praca wre. Gotowy jest już budynek od strony ul. Jagiellońskiej, za nim kończą się prace nad kolejnym etapem inwestycji.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Trwa obecnie przekazywanie mieszkań i lokali handlowych w budynku równolegle ułożonym do ul. Jagiellońskiej. Tuż za nim wykańczany jest trzeci budynek osiedla. W nim prowadzone są prace instalacyjne, kładzione tynki w klatkach schodowych i mieszkaniach, posadzki oraz płytki. Na zewnątrz pozostały do wykonania drobne elementy wykończenia elewacji. Wiosną planujemy rozpoczęcie budowy kolejnego budynku osiedla - zapowiada Beata Janczarska z Budlexu.

Prace w drugim budynku od strony ul. Jagiellońskiej zakończyły się z końcem ubiegłego roku. Parter obiektu zarezerwowano pod gabinety medyczne. Jak zdradza inwestor, dla wszystkich lokali udało się już znaleźć najemców. Trzeci budynek jest zlokalizowany w głębi działki.

Wszystkie trzy cechuje klasycystyczna forma, wyraźnie zaznaczone kamienne kolumny, elementy piaskowca, detal nadający całości wyjątkowy charakter. W swej formie nawiązują do stylu haussmannowskiego w jakim przebudowany był Paryż w połowie XIX wieku. Wewnątrz natomiast zastosowano nowoczesne technologie jak np.: światłowody, wideo domofony, podgląd monitoringu w TV, windy, które można będzie przywołać z domu na wskazane piętro. Do tego klatki schodowe o wysokim standardzie wykończenia, niezwykle urokliwe zaprojektowane. Całe osiedle będzie ogrodzone, z odrębnymi wjazdami do podziemnych garaży w każdym budynku.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  ... artykuł sponsorowany ... artykuł sponsorowany ... artykuł sponsorowany ... artykuł sponsorowany ...
  już oceniałe(a)ś
  20
  1
  "W swej formie nawiązują do stylu haussmannowskiego" Nie żałujcie sobie. Można było napisać coś o Gaudim albo Libeskindzie...
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  No i znowu te jednoskrzydłowe okna, które są strasznie niepraktyczne. Możesz uchylić troszkę z góry, rozczelnić z boku, ale jak otworzysz całkowicie, to Ci pół ściany pomieszczenia zabierają.
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  W bloku przy ul. Jagiellońskiej brak wideodomofonów oraz kafelek na balkonach. Tańsze lampy przy nowym budynku w porównaniu z pierwszym obiektem wybudowanym w ramach tej inwestycji. Deweloper również zaoszczędził brakiem rolet zewnętrznych w budynku przy ul. Jagiellońskiej a cena porównywalna...
  już oceniałe(a)ś
  5
  2
  Tak, te tandetne dachy i wielkie balkony to styl paryski na nasze skromne możliwości!!!!A budynek eltry to styl corbusierowski....Paryż Bydgoszczą zachodu!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  w Parzęczewie kozy kują...nie w MYŚLĘcinku nie mówię...że nie przybędę podTIME na FErie...i na BiałymLwieTygrys pojeżdżą...koni może braknąć...miśTIMEżal...
  już oceniałe(a)ś
  0
  1