W bydgoskim klubie Mózg odbyło się pierwsze w naszym mieście spotkanie sympatyków Komitetu Obrony Demokracji. Frekwencja zaskoczyła organizatorów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Spodziewali się oni 15-20 osób, a tymczasem sala Mózgu bardzo szybko się wypełniła. W sumie pojawiło się w niej kilkadziesiąt osób. Część z nich przyszła z flagami narodowymi

- Nie spodziewaliśmy się was aż tylu. Ale to świetnie, że tu jesteście - mówiła Aleksandra Solecka, jedna z organizatorek KOD w naszym regionie. - Nie chcieliśmy robić manifestacji, bo nie liczyliśmy, na aż taki odzew - dodawała.

Bydgoszcz była jedynym z ostatnich dużych polskich miast, w których KOD praktycznie nie działał. Teraz ma to się zmienić. Na spotkaniu w klubie Mózg pojawili się nie tylko nie bydgoszczanie, ale też mieszkańcy okolicznych miejscowości.

- Nie chcemy obalać rządu, chcemy tylko, by nas wysłuchał - zapowiadali organizatorzy. Dyskusja trwała ponad godzinę. Ludzie w różnym wieku zgłaszali swoje propozycje. Nie zabrakło też tych, którzy już w sobotę zadeklarowali się, że chcą organizować bydgoski oddział KOD.

- Nigdy nie angażowałam się w politykę, ale to, co się teraz dzieje w naszym kraju wymaga mojego głosu - mówiła Katarzyna Zabłocka. W podobnym tonie wypowiadał się także uczeń III LO Damian Szynkowiak, który jest też członkiem młodzieżowej rady miasta. - Młodzież jest przyszłością Polski. Nie chcemy być bierni - mówił. Na spotkaniu byli też dwaj obecni radni PO - Jakub Mikołajczak i Lech Zagłoba-Zygler.

Uczestnicy brawami powitali czwórkę osób, która do Bydgoszczy przyjechała prosto z Warszawy, gdzie wzięli udział w ogólnopolskim marszu. W stolicy w obronie demokracji demonstrowało blisko 50 tys. osób.

Na razie nie wiadomo, jakie będą dalsze plany lokalnego Komitetu Obrony Demokracji. Niewykluczone, że już w najbliższym czasie jego sympatycy przejdą ulicami Bydgoszczy.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Pewnie byłoby więcej ludzi, gdyby Państwo informację o spotkaniu przedstawili jako zaproszenie dla wszystkich zainteresowanych KODem, a nie jako 'spotkanie zarządu'. Wg mnie daliście ciała.
  już oceniałe(a)ś
  56
  23
  Nie można bronić czegoś czego nie ma, gdyby u nas była demokracja to mały toruń by nie szarogęsił się w naszym regionie.
  już oceniałe(a)ś
  19
  8
  Proszę się na mnie nie złościć, ja jestem ciekawski z natury. I zainteresowało mnie - kto zapłacił za flagi, wynajęcie autobusu, zapewnienie ochrony (to ci panowie w żółtych kamizelkach). Czy to drogo było, czy wystarczyła ściepa paru ludzi? No i kto - kto - się na to złożył?
  @lokator ja
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  smieszni sa ci radni z peło , bronia demokracji hahahahahaha a gdzie była peło przez ostatnie 8 lat majac wszystko co można mieć by skutecznie zmienić kraj na lepsze a co zrobili ??? wtedy nikt nie organizował marszu jak podwyższali wiek emerytalny , jak okradali nasze konta w Ofe tez nikt nie maszerował , pod rzadami peło wyszły na jaw tasmy z których dowiedzieliśmy się co o nas mysla tez nikt do maszerownia się nie zbierał . A jak Amber Gold łupił rodaków tez marszu nie było a teraz peło smie mowic ze nie ma demokracji za czasów pisu ??? to czym była demokracja za ich czasów ??? zakłamane mordy
  @marwal01 Mam wrażenie, że wiedza Cię boli i powtarzasz beznadziejnie głupie opinie zasłyszane gdzieś przy piwie (?)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Jak się zapisać? Chciałbym pomóc zwolennikom kaczyzmu jakoś otrząsnąć się ze stanu zidiocenia. Nie jest niczym złym, że od czasu do czasu każdy z nas potrzebuje pomocy w powrocie do realnego postrzegania rzeczywistości.
  już oceniałe(a)ś
  23
  20
  Ciekawe czy tych cymbałów było więcej niz 30 ? I jeszcze jedno. Ile swetru bedzie płacił za godzine uczestnictwa w tym niby "spotkaniu" ? I czy będą pijaczkom dawać alkohol przed świętami ??
  @bydgoszczanin_z_lesnej Na sobotnim "mitingu" jakieś pięć tysięcy łosi poleciało na zarobek rzędu 50-100zł, w Gó...anych mediach zrobili z tego 200 tysięcy. Na zdjęciach widać, że było nie więcej jak 50 osób więc dzisiaj w Wybiórczej napiszą że było 500 :)
  już oceniałe(a)ś
  3
  9
  @bydgoszczanin_z_lesnej Na początek kilka ciekawostek, które w Bydgoszczu zna każde dziecko ,a które w pozostałych regionach naszej doszczętnie zrujnowanej przez PełO ojczyzny mało kto wie. Otóż w naszym mieście działał i nadal mieszka największy w dziejach Polski łopozycjonista, połeta, tfurca i focigraf zamarzłego lodu, chluba i podpora odlotowej partii o groteskowej nazwie Prawo i Sprawiedliwość, wielokrotnie łodznaczony za zakładanie różnistych ruchów łopozycyjnych w czasach PRL Rafael (Rafał) Budzbon. Za założenie na Wybrzeżu wespół w 1979 roku wespół z dziesioma znajomymi z Bydgoszczu Ruchu Młodej Polski został odznaczony osobiście przez ś.p. Prezydęta Tysiąclecia Lecha Kaczyńskiego w roku 2009 Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Dodać należy, że w internecie pojawiają się mylnie nazwiska innych założycieli RMP. Na podstawie wpisów w internetowej encyklopediasolidarności.pl lista największych łopozycjonistów PRL wygląda następująco: Zbigniew Bujak - 4837 bajtów informacji Tadeusz Mazowiecki - 4217 bajtów Lech Kaczyński - 4108 bajtów Rafael Budzbon - 3671 bajtów Jarosław Kaczyński - 3467 bajtów Jan Rulewski - 3389 bajtów Krystian Andrzej Frelichowski – 2556 bajtów Jan Perejczuk – 2221 bajtów Dokładny życiorys (zresztą własnoręcznie napisany ,a tylko sygnowany przez koleżankę bohatyra) można przeczytać tutaj: www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=Rafael_Budzbon Z ciekawostek kulturalnych Bydgoszczu należy wymienić comiesięczne zaduszki sekty smoleńskiej na Starym Rynku pod przewodnictwem drugiej lygendy łopozycji Krystiana Frelichowskiego, bliskiego przyjaciela lydendy Budzbona. Niekiedy w jasełkach bierze udział poseł PiS z ostatniego rzędu Tomasz Luksusowadacza – Latos, właściciel luksusowej daczy nad Zalewem Koronowskim w Samociążku.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Tak tłumnie (kilkadziesiąt osób) stając do walki w obronie demokracji, na pewno się nam uda ją obronić.
  @semeon Osób było 200, a zamiast tak pisać mogłeś też iść i zabrać ze sobą znajomych. Każda osoba sie liczy.
  już oceniałe(a)ś
  14
  7
  @semeon Myślę, że to niepotrzebny sarkazm, bo nie było zbyt dużo informacji o tym. Ważne, by nie próbowały się do tego podpinać różne polityczne spady z PO i PSL, którym wydawało się, że tak jak PZPR mają władzę na własność i na wieczność. A co najmniej jedną taką pozującą gębę na tych zdjęciach widać.
  już oceniałe(a)ś
  5
  3
  @alushop Czasowo przebywam 3 tys. km od miejsca owego spotkania.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @semeon Ty chłopie kup sobie łopatkę i zakop się.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  A gdzie można się zapisać na listę płac marionetki Swetru? I ile w ogóle dostaje się za godzinę pajacowania?
  @nick_nickolson Pomyśl to nie boli.
  już oceniałe(a)ś
  24
  16
  @nick_nickolson a ile się dostaje w PISie za wspieranie rozwalania państwa i sr..ia na konstytucję Polski? Ile się dostaje za PRL-bis który marzy się Jarkowi po przewodnią siłą pis?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @nick_nickolson ...marna prowokacja pisiorów, oj marna
  już oceniałe(a)ś
  11
  3
  @nick_nickolson Rozumiem bierzesz więcej, ale i tak to nie zmienia faktu, że prostytuujesz się.
  już oceniałe(a)ś
  7
  5
  @franek_baltazar Poszukujesz alfonsa? Rycho ma co prawda w swojej stajni jakieś pięć tysięcy pozycji które było w sobotę w stolycy ale kolejny idiota do trzymania chorągiewki pewnie mu się przyda :)
  już oceniałe(a)ś
  4
  6