Czego nastolatki życzą sobie, najbliższym, miastu i Polsce w nadchodzącym 2022 roku?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W nadchodzącym roku życzę sobie przede wszystkim wytrwałości w nauce, abym dalej mogła rozwijać swoje zainteresowania i dążenia do swojego wymarzonego celu, bez żadnych przeszkód. Najbliższym zdrowia, bo ono teraz jest najważniejsze. Mojemu miastu więcej pieniędzy w budżecie, które pozwoliłyby na naprawę dróg czy budynków, dalszego rozwijania się i szczęścia w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Weronika Mizera z I LO w Nakle nad Notecią

W nadchodzącym roku chciałbym życzyć sobie przede wszystkim szczęścia i zdrowia w obliczu istniejącej pandemii. Mojemu miastu życzę dalszego rozwoju kulturalnego, wielu ciekawych festiwali, koncertów. Polsce i jej obywatelom chciałbym życzyć więcej empatii, żeby wobec istniejących wydarzeń potrafili zachować się godnie i potrafili zawsze udzielać pomocy tym najbardziej potrzebującym. Natomiast władzom naszego kraju życzę podejmowania słusznych decyzji, które pozwolą nam, obywatelom, żyć szczęśliwie i w dostatku.

Tymoteusz Wiaderek z VII LO w Toruniu

W nadchodzącym roku życzę sobie: Zdrowia, pomyślności i spokoju. Miłości, przyjaźni i życzliwości. Najbliższym życzę zdrowia, spokoju, szczęścia i miłości, życzliwości płynącej z głębi serca oraz pomyślności w nadchodzącym roku. Kochana Polsko, życzę Tobie kolejnych lat pokoju, abyś na zawsze pozostała wolna, piękna i bogata. Życzę Ci, abyś miała mądrych, pełnych miłości, dbających o Ciebie przywódców. Aby wszystkie problemy i trudności były rozwiązywane rozważnie i odpowiedzialnie. Szybko rozwijającej się gospodarki i dobrobytu dla obywateli. Mojemu miastu życzę: Mądrych, rozsądnych, sprawiedliwych i rozważnych przedsięwzięć.

Aneta Salamończyk z VII LO w Toruniu

W nadchodzącym roku chciałabym życzyć sobie przede wszystkim osiągnięć w szkole. Najbliższym, żeby spełniali swoje marzenia, byli zdrowi i szczęśliwi. Mojemu miastu życzę, aby się przede wszystkim rozwijało. Aby odbywało się tutaj dużo ciekawych wydarzeń kulturalnych. Polsce życzę, aby wszystko szło w dobrą stronę, a obywatelom żyło się lepiej.

Julia Świerska z VII LO w Toruniu

W nadchodzącym roku życzę sobie: Dużo zdrowia, też i Tobie/No i ważna rzecz, marzeń spełnienia,/Niech Twojego optymizmu nic nie zmienia,/Żeby za dorosłego życia Ci się układało/I wartościowych ludzi nie brakowało./Moim najbliższym,/Żeby zawsze byli zdrowi,/Na ciężkie chwile zawsze byli gotowi/Ze spokojem do nich podchodzili/Dobrze swoim życiem dowodzili/Żeby ciągle się nie stresowali/I na problemy rozwiązanie zawsze znajdowali./Mojemu miastu,/Aby gościła zawsze sympatia i empatia między nami,/O tym, że integracja jest łatwa, przekonajmy się sami,/Wspominam też o naszych sukcesach sportowych,/Żebyśmy zawsze się reprezentowali na wszystkich arenach narodowych.

Igor Chabowski z ZSM nr 1 w Bydgoszczy

W nadchodzącym roku życzę sobie pieniędzy. Najbliższym cierpliwości. Mojemu miastu piękności. Polsce – normalności.

Filip Nęcka z ZSM nr 1 w Bydgoszczy

W nadchodzącym roku życzę sobie więcej siły, by stawiać czoło rzeczywistości. Najbliższym – więcej cierpliwości i radości z życia, bo w końcu mamy tylko jedno. Mojemu miastu jak najlepszych mieszkańców troszczących się o nie, Polsce jak najlepszego narodu troszczącego się o naszą kulturę i przyszłość.

Nikola Kępińska z ZSM nr 1 w Bydgoszczy

W nadchodzącym roku życzę sobie więcej samodyscypliny, najbliższym zdrowia, mojemu miastu lepszego rozwoju, Polsce jedności narodowej.

Juliusz Podraska z ZSM nr 1

W nadchodzącym roku życzę sobie wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów. Najbliższym szczęścia, zdrowia oraz pogody ducha. Mojemu miastu życzę samych sukcesów, jak również nieustannego rozwoju. Polsce wytrwałości w tych trudnych czasach covidowych.

Mateusz Betyna z ZSM nr 1

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem