Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja hydrologiczna nad Kanałem Bydgoskim w okolicy Gorzenia. Śniegi topnieją, a lód jest coraz cieńszy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W tym miejscu jeszcze kilka dni temu na Kanale Bydgoskim znajdowała się gruba pokrywa lodowa. Temperatury sięgające kilku stopni powyżej zera doprowadziły do jej stopienia. Ale jeszcze nie do końca. Nie wpłynie to jednak na podniesienie poziomu wody. 

Do gwałtowniejszych roztopów doszło w ostatnich dniach w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego. Wody Polskie wydały przed nimi ostrzeżenie pierwszego stopnia, jednak nie powodują żadnych utrudnień dla mieszkańców.

W najbliższych dniach dodatnie temperatury będą się nadal utrzymywać okolicach Bydgoszczy i w samym mieście. W piątek dojść mogą do 9 stopni Celsjusza. W piątek nad ranem i przed południem możemy się spodziewać przelotnego deszczu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem