Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kamila Wyrębska uczyła języka angielskiego zarówno w klasach Szkoły Podstawowej nr 40, jak i XII LO - obie placówki wchodzą w skład Zespołu Szkół nr 24 przy ul. Puszczykowej na Osowej Górze. Dzięki jej staraniom uczniowie mieli okazję uczestniczyć w programie "Erasmus+", była również szkolną koordynatorką projektu Commenius.  W 2017 roku otrzymała nagrodę prezydenta Bydgoszczy.

Uwielbiana przez uczniów od 2019 roku zmagała się z chorobą nowotworową. Uczniowie i grono pedagogiczne organizowali aukcje, by zebrać środki na nierefundowany, drogi lek, ale leczenie nie pomogło. Osierociła 11-letnią córkę.

- To nieprawda, że nie ma ludzi niezastąpionych. Kamila właśnie taka była - wspomina Dorota Podpinka, wicedyrektor ZS24. 

Również uczniowie z wielkim bólem przyjęli wiadomość o odejściu swojej nauczycielki. Wierzyli całym sercem, że uda jej się wygrać walkę z nowotworem.  

Pogrzeb  Kamili Wyrębskiej odbędzie się we wtorek 1 lutego na cmentarzu parafialnym w Osówcu. O godz. 13.30 poprzedzi go msza w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego na Osowej Górze.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.