Masa Krytyczna skończy z przejazdami. Pod tymi warunkami

Marta Leszczyńska
09.02.2017 06:02
W piątek po raz kolejny przejechała przez nasze miasto Masa Krytyczna. Rowerzyści wystartowali na Starym Rynku, a potem przez Fordon, Kapuściska, Wzgórze Wolności i Śródmieście dotarli do Myślęcinka. Przejechane dziś kilometry mają pomóc Bydgoszczy w rywalizacji w European  Cycling...

W piątek po raz kolejny przejechała przez nasze miasto Masa Krytyczna. Rowerzyści wystartowali na Starym Rynku, a potem przez Fordon, Kapuściska, Wzgórze Wolności i Śródmieście dotarli do Myślęcinka. Przejechane dziś kilometry mają pomóc Bydgoszczy w rywalizacji w European Cycling... (GRAŻYNA MARKS)

Bydgoska Rowerowa Masa Krytyczna zamierza wzorem innych miast zrezygnować z comiesięcznych przejazdów przez miasto. Podkreśla, że m.in. w Krakowie, Warszawie czy w Łodzi zaakceptowano postulaty cyklistów i rower stał się jednym z filarów polityki transportowej ratusza. Stowarzyszenie przedstawiło bydgoskim urzędnikom cele, których osiągnięcie pozwoli uznanie jego misji za zakończoną. - Jesteśmy świadomi, że ich realizacja wymaga zmian organizacyjnych i większego wsparcia budżetowego. Miasto musi jednak określić, czy chce być rowerową stolicą Kujaw, czy tylko stosować półśrodki - mówią rowerzyści.

Wszystkie zdjęcia
  • Współczynnik ruchu rowerowego na poziomie 10 proc.
  • Spójną sieć dróg rowerowych
  • Rozwój Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego
  • Rower dla najmłodszych
  • Powołanie oficera rowerowego