UMB
1 z 19
Bydgoski Budżet Obywatelski. Głosujesz też na większe projekty
30 grudnia o północy kończy się czas głosowania na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, że są 243 projekty podzielone między 29 osiedli, 76 małych projektów społecznych oraz 18 projektów ponadosiedlowych. Wybieramy po jednym z każdej kategorii na stronie BBO.
Dziś chcemy bliżej przyjrzeć sięprojektom ponadosiedlowym, bo właśnie o ich realizację zaczyna toczyć się bój między rozmaitymi grypami lobbingowymi tworzącymi się w Bydgoszczy.
Kolejność naszej prezentacji zgodna jest z umieszczeniem projektów na karcie do głosowania.
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja Wyborcza.pl
2 z 19
Wielka Pętla Fordonu
Wielka Pętla Fordonu ma być trasą spacerowo-rowerową między Doliną Śmierci do ul. Grussa. Miałąby połączyć drogi istniejące drogi rowerowe (do Starego Fordonu, na Jarużyn, Wiślaną Trasę Rowerową) z istniejącymi już fragmentami Pętli. Budowa Wielkiej Pętli Fordonu zakłada nie tylko utwardzenie drogi u podnóży górek w Fordonie, ale też zamontowanie oświetlenia.
Koszt 1 547 000 zł
Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl
3 z 19
Duży skate park w Parku Centralnym
Park Centralny stał się bydgoszczanom znany najbardziej za sprawą pomysłu stworzenia tu kąpieliska. To nadbrzeże Brdy w okolicy ronda Toruńskiego. Proponowany skate park miałby mieć 800 metrów kwadr. "w technologii betonu lanego monolitycznego".
Koszt 1 547 000 zł
Maciej Kulesza
4 z 19
Rewitalizacja Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim przy śluzie V i VI
Chodzi o kontynuację rewitalizacji Strego Parku nad Kanałem Bydgoskim. Miałaby polegać na na odnowieniu ścieżek spacerowych i rowerowych, zamiany ich na mineralne, ustawieniu ławek parkowych i koszy na śmieci. Oznakowanie trasy biegowej w parku. Co poza tym? Budowa lub montaż instalacji czasowych do przenoszenia kajaków, stylowa minitężnia, zakup plenerowej sceny.
Koszt 1 547 000 zł
Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl
5 z 19
Sensoryczny Park Wyobraźni plus wymiana nawierzchni alejek
Sensoryczny Park Wyobraźni miałby powstać na bulwarze Sebastiana Malinowskiego. Miejsce ma pobudzać dziecięcy rozwój przez zmysły dotyku, słuchu i węchu. Dodatkowo projekt zakłada wymianę nawierzchni alejek z bitumicznej na mineralno- granitową.
Koszt 1 547 000 zł
JAKUB ORZECHOWSKI
6 z 19
Budowa toalet miejskich nad Starym Kanałem Bydgoskim
Kolejny projekt znad Kanału Bydgoskiego. Zakłada budowę miejskich toalet publicznych od od ul. Grunwaldzkiej do ul. Bronikowskiego.
Koszt 1 547 000 zł
Fot. Google Maps
7 z 19
Osiedlowa scena plenerowa u zbiegu ul. Wrocławskiej i Nakielskiej
Właściwie dłuższy opis tego projektu jest zbyteczny. Osiedlowa scena ma być wykorzystywana podczas imprez o charakterzy lokalnym, ale nie tylko.
Koszt 1 547 000 zł
Fot. Marta Błażejowska / Agencja Wyborcza.pl
8 z 19
Odbudowa rzeźby - koguta mistrza Twardowskiego
Przez krótki czas nieopodal ul. Grodzkiej stała figura koguta, którą zaczęto wiązać z legendą o mistrzu Twardowskim. Projekt polega na postawieniu koguta w okolicy ul. Mostowej. Oczywiście najpierw rzeźbę trzeba stworzyć.
Koszt 300 000 zł
ADAM STĘPIEŃ
9 z 19
Budowa toalet publicznych
Tym razem chodzi o budowę toalet publicznych w różnych miejscach Bydgoszczy. Konkretnie: przy ul. Śliwińskiego za V LO, przu skwerze Krzyżanowskiego-Wilka, ul. Hallera, Wielorybiej, Swarzewskiej, nad Kanałem Bydgoskim przy V śluzie, Modrzewiowej i w parku im. Witosa.
Koszt 1 547 000 zł
fot. UM Katowice
10 z 19
Podnóżki rowerowe
Wzbogacenie infrastruktury rowerowej w mieście. Podnóżki miałyby znajdować się przy skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną. Mają ułatwiać zatrzymanie się, a także ruszenie dalszą drogę.
Koszt 100 000 zł
Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Wyborcza.pl
11 z 19
Wodny plac zabaw na Błoniu
Ten projekt wykracza poza powtarzające się w BBO osiedlowe postulaty rodziców o budowę kolejnych placów zabaw. Jego głównymi atrakcjami miałyby być urządzenia i zabawki wodne, niecki, rozmaite tryskające dysze. Proponowana lokalizacja okolice skweru Ułanów Wielkopolskich.
Koszt 1 547 000 zł
fot SM GLIWICE
12 z 19
Fotopułapki, sprzęt do kontroli antysmogowych i mobilne laboratorium analityczne
Tutaj z kolei mamy do czynienia z projektem, który nie będzie bezpośrednio wykorzystywany przez mieszkańców, ale będzie służył bydgoszczanom. Chodzi o wyposażenie Straży Miejskiej w fotopułapki pozwalające namierzać wyrzucających śmieci w miejscach niedozwolonych, a także aparaturę do kontroli antysmogowej i mobilne laboratorium analityczne.
Koszt 350 000 zł
Fot. DARIUSZ BARAŃSKI
13 z 19
Zakup pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Bydgoszcz-Fordon
Strażacy ochotnicy z Forodnu potrzebują nowego wozu. Projekt zakłada jego zakup. Nic dodać, nic ująć.
Koszt 1 547 000 zł
RODŹKO
14 z 19
Marina w Fordonie
Coś zupełnie nowego w tej części Bydgoszczy. Marina miałaby powstać prz ul. Promenada nad Wisłą. W jej skład wchodziłaby nie tylko przystań, ale pomieszczenia hotelowe, jadalnia, węzły sanitarne, hangar na sprzęt wodny, wypożyczalnia sprzętu wodnego i sala dydaktyczna.
Koszt 1 547 000 zł
Fot. Google Street View
15 z 19
Asfaltowa ścieżka rowerowa na ulicy Dąbrowa do drogi krajowej nr 10 (kierunek Piecki)
Chodzi o stworzenie wygodnej drogi dla rowerów od ul. Dąbrowa przez las w stronę jeziora w Pieckach. W tej chwili betonowa droga w pewnym miejscu zamienia się w leśną.
Koszt 1 547 000 zł
mat. Leśny Park Kultury i Wypoczynku 'Myślęcinek'
16 z 19
Rewitalizacja głównych ciągów pieszych w Ogrodzie Botanicznym w Myślęcinku
Ogród Botaniczny jest częstym miejscem spacerów bydgoszczan spragnionych ciszy i spokoju. Jednak stan spacerowych traktów pozostawia wiele do życzenia. Projekt zakłada ich remont począwszy od wejściu od strony ul. Jeździeckiej. Chodniki w ogrodzie miałyby być z kostki. W sumie do położenia jest blisko 5,4 tys. metrów kwadr. ścieżek.
Koszt 1 300 000 zł
Fot. CM
17 z 19
Rewitalizacja parku za terenem byłego FOD-u
Chodzi o o teren między ul. Stawową a Czerwonego Krzyża. Dzięki projektowi miałyby powstać ścieżki wokół istniejącego stawu, stanąć przy nich ławeczki, kosze na śmieci i oświetlenie.
Koszt 1 500 000 zł
Dawid Kilon
18 z 19
Projekt Ptaki. Siedliska dla jerzyków, doposażenia siedliska bociana Maćka oraz stroną internetową
Chodzi o stworzenie siedlisk dla jerzyków w Parku Ludowym lub nad Balatonem na Bartodziejach. Bocian Maciek natomiast swój dom ma w Łęgnowie Wsi. Dodatkowo miałaby powstać strona internetowa o bydgoskich ptakach z możliwością podglądu ich życia w gniazdach.
Koszt 250 000 zł
pconrad/KAPiF
19 z 19
Gala gwiazd disco polo
Projekt zupełnie odstający charakterem od pozostałych, który zakłada dwudniowy festiwal disco polo w Fabryce Lloyda z udziałem samej śmietanki wykonawców tego gatunku. Miałby się odbyć już w sierpniu 2022 roku.
Koszt 150 000 zł
Wszystkie komentarze
Pod hasłem, że to wypromuje miasto.
Ta rzekoma weryfikacja projektów przed głosowaniem to fikcja.
A właściwie hucpa
Ale co tam, ważne że sztyble mogą się polansować na fejsie...