Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  W treści tejże "Wspólnoty" podane są również kwoty inwestycyjne województw (wszystkie na mieszkańca). Województwo podobnie jak bydgoszcz zajmuje 12 miejsce. Toruń, jako miasto 4. Spadek z pierwszego, w dwóch poprzednich edycjach rankingu (kwotowo bez większej różnicy).
  To najlepiej pokazuje lansowansowaną przez marszała Całbeckiego 'sprawiedliwość' w podziale środków.
  I ilustruje beznadziejną słabość bydgoskich polityków
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Jest to, niestety prawda. Bydgoszcz rozwija się obecnie w tempie miasta powiatowego średniej wielkości. Oznacza to, że tak naprawdę się cofa. Największy błąd, jaki został popełniony podczas reformy administracyjnej w 1999 roku to rezygnacja z siedziby władz samorządu województwa na rzecz Torunia, który to przez minione 20 lat wykorzystał w 100 procentach. I dopóki nie zostanie zmieniony styl zarządzania województwem, Bydgoszcz nie będzie mogła powrócić do tzw. pierwszej ligi największych ośrodków miejskich. Miejmy nadzieję, że wiatr historii już wkrótce zmiecie z piedestału marszałka Całbeckiego, którego decyzje na przestrzeni ostatnich lat miały największy wpływ na zahamowanie rozwoju miasta.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Kolejny argument, żeby zlikwidować to województwo zarządzane przez megalomański toruń, bez znaczenia czy rządzi PO czy PiS.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Pytanie jeszcze na co wydawane sa pieniadze. Torun wydaje wiecej... ale jak wygląda zadłużenie tego miasta?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ale w pylony nad 20 metrową rzeczką zainwestowali ... to znaczy że mają duże pieniądze .
  już oceniałe(a)ś
  2
  5