Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Powiat bygoski ma zaledwie 110 tysięcy mieszkańców - to w zasadzie powiat taki sam jak wokół Inowrocławia, Gniezna czy Konina. Sama Bydgoszcz drastycznie się wyludnia, dla przykładu Fodron traci co roku od 500 do 1000 mieszkańców i ten chaotyczny zlepek komunistycznych czworaków liczy już mniej niż 65 tysięcy, tyle samo co maleńkie Leszno. Za kilka lat będzie tam mniej niż 60 tysięcy. Dla porównania, powiat poznański liczy więcej mieszkańców niż Bydgoszcz, za kilka lat będzie większy od Szczecina. W grudniu 2016 roku liczył 360 tysięcy mieszkańców, co rok liczba zwiększa się o około 5 do 15 tysięcy osób - to jest aglomeracja i suburbanizacja. Bydgoszcz to niestety tylko smutny, biedny i chaotyczny powiacik w województwie toruńskim.
@1avalon wracaj doić świnie na swojej tóróńskiej wiosce idioto.
już oceniałe(a)ś
0
0
To jest informacja nieprawdziwa. W Bydgoszczy w latach 2002 - 2015 ubyło około 20 tys. mieszkańców, a w tym samym okresie ludność powiatu bydgoskiego wzrosła o 24,5 tys. osób. Ludność takich podbydgoskich gmin jak Osielsko, Białe Błota, Brzoza, Dobrcz, Sicienko podwoiła się lub wzrosła o kilkadziesiąt procent.. Bez uwzględnienia danych dotyczących wyprowadzki bydgoszczan do swoich nowych domów pod miastem taka statystyka jest bez sensu.
już oceniałe(a)ś
0
0
Gdzie się podział Mareczek ja się pytam? Ktoś go widział? Może trzeba zgłosić zaginięcie?
@Trolluj T Wal sie zakuta pało. Uważaj,zeby nie trzeba było ciebie bydłłoski psie poszukiwac.
już oceniałe(a)ś
0
0
Takie zestawienia mają sens jeśli dolicza się do tej liczby mieszkańców miejscowości dookoła! Bydgoszcz się wyludnia, bo każdy kogo stać i ma takie marzenie przeprowadza się z Wyżyn, Fordonu, Kapuścisk do Osielska, Niemcza, Łochowa, Białych Błot, Brzozy, Zielonki, itd.
@tomekbydgoszcz Właśnie o to chodzi, że miasto nie jest atrakcyjne do mieszkania. Chcemy mieszkać tam gdzie jest czyste powietrze, nie ma hałasu, itd... Więc stopień migracji z miasta do gmin ościennych i dalej, pokazuje jak sobie radzą władze danego miasta z zatrzymywaniem mieszkańców...
już oceniałe(a)ś
0
0
@acrobat1 No ale to chyba nie wina miasta, że na wsi jest czyściej, spokojniej i przestrzenniej? Czym miasto lepiej się rozwija tym szybciej będzie się wyludniać, taka jest zasada, bo jak się rozwija to jest wiecej bogatych, a jak jest wiecej bogatych to większa liczba mieszkańców decyduje się na przeprowadzkę do domku pod miastem. Owszem uciekają podatnicy ale rekompensują to firmy zarejestrowane i rozbudowujące się w obrębie miasta.
już oceniałe(a)ś
0
0
"Liczba mieszkańców zmalała o prawie 20 tysięcy. Dla porównania - drugie wielkie miasto w kujawsko-pomorskim - Toruń - także straciło, chociaż dużo mniej, bo tylko 8 tysięcy." W pysk dać za taki zmanipulowany tekst! Po pierwsze Toruń nie jest wielkim miastem, tylko średnim, a że mniej liczbowo ubyło? Z czego więcej miało ubyć? Toruń wyludnił się w takim samym stopniu jak Bydgoszcz. Tylko, że toruńskie wieśniaki na stażu w "bydgoskiej" GW nie potrafią napisać prawdy, tylko gwnoprawdę.
@piehemoth Gwoli ścisłości, wyludniamy się szybciej od Torunia. O całe 0,5% ;) to zestawienie od lat jest mniej więcej takie same. Rozumiem, że prasa upada, trzeba ciąć koszty itd., rozumiem że można dać szansę w pisaniu gimnazjalistom, czytelnikom, ale to prosta droga do szybszego upadku ;) czym przyciągnąć czytelników w tych trudnych dla mediów czasach? Trudne pytanie. Ciekawe jaką "klikalnosc" ma Gdańska 27, bo to chyba właściwy kierunek. I gdzie się podziała pani Wynarska, bo już jej dawno nie słyszałem?
już oceniałe(a)ś
0
0
Czyli drugie "wielkiej miasto" w regionie też jest w czołówce, bo ubyło im mniej więcej tyle samo, ok.4- 5% mieszkańców ;)
już oceniałe(a)ś
0
0
czyli procentowo Toruniowi ubyło tyle samo
już oceniałe(a)ś
0
0
A nowych bloków coraz więcej:)
już oceniałe(a)ś
0
0