Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Artykul z "Pomorskiej" "BYDGOSZCZ ZNALAZŁA SIĘ NA LIŚCIE NAJCIEKAWSZYCH MIEJSC W EUROPIE" Paryza na tej liscie nie ma wiec bydgosczu zmiazdzyla Paryz hehehehehehe
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  W rzeczywistości tekst "o Bydgoszczy" podkreśla walory położonego 25 mil stąd Torunia: "Nawet miejscowi nie przyznają tego otwarcie, że miasto [Bydgoszcz] jest jednym z polskich klejnotów w koronie. Niepozornej wielkości osada, która rozwinęła się jako ośrodek handlowy, producent piwa i baza wojskowa, ma skromną starówkę i odpowiednio żywą scenę kulturalną. Jednak niecałe 25 mil stąd leży Toruń, dawny port hanzeatycki. Dzięki gotyckiej architekturze i malowniczym położeniu nad Wisłą, to JEST jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Jest również miejsceem narodzin Mikołaja Kopernika, człowieka, który "wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię".
  @joasiar Aż tak bardzo boli, że Toruń został uznany za miasto drugorzędne względem Bydgoszczy co do atrakcyjności turystycznej?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Władze naszego lotniska niestety nie potrafią tego wykorzystać. To jest wielka tragedia. Inni natomiast potrafią... fly4free.pl/alez-wysyp-nowych-tras-z-polski-kto-najwiecej-zyskal-kto-stracil-fly4free-podsumowuje-nowosci-na-lotniskach/
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Chyba w redakcji nikt nie zna angielskiego. Generalnie Bydgoszcz przedstawiona jako małe miasto ze skromną starówką. Producent piwa, miasto położone niedaleko Torunia...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Nie jestem pewien, może się mylę, ale na zdjęciu nr 9 Podgorica jakoś bardzo mi przypomina Kotor. Ale możliwe, że Podgoricy tak dokładnie (skręcona kostka) nie obejrzałem, a twierdze nad zatokami wyglądają dość podobnie. Zresztą jedno i drugie warte przyjazdu.
  @a-garlicki Jeżeli to Kotor, to owo coś, co wystaje z rzeki jest (może było?) okropnym, plastikowym rekinem. W przepięknym, historycznym mieście było na szczęście tylko jedno takie brzydactwo.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Zamek w Lamezia Terme jest normański. Normandzki byłby leżąc w Normandii, natomiast w Kalabrii po prostu został zbudowany przez Normanów. Pozdrawiam :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Redakcjo: to jest opis ze strony Telegraph. Uznawanie tego za polecenie to kpina. Chyba, że macie na myśli Toruń. Even locals would admit this unpronouncable city is not one of Poland's crown jewels. A modest-sized settlement that developed as a trading centre, a producer of beer and a military base, it has an unassuming old town and a reasonably lively cultural scene. However, less than 25 miles away is the former Hanseatic port of Torun. With its Gothic architecture and picturesque setting on the river Vistula, this is one of Poland's most beautiful cities. It is also the birthplace of Nicolaus Copernicus, the man who "stopped the sun and moved the earth".
  @Jakub Lipski hahaha To-ruń
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Jakub Lipski Tytuł tego zestawienia brzmi "15 miast o których nigdy nie słyszałeś, (ale możesz tam polecieć Ryanairem)" - więc chyba jest to jednak rekomendacja? ;). Nie ma tam Torunia, pewnie dlatego, że w Toruniu nie ma lotniska? Tekst poświęcony został Bydgoszczy, opatrzony urokliwą fotografią z widokiem Brdy i spichrzy, a autor zauważył, że 25 mil pod Bydgoszczą leży Toruń ;)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @seba-76 szkod,ze pokazało siejuz słonce.Bije ci w czerep tak jakbyś wypił cała skrzynię płunu do spryskiwaczy, łosiu ty skończony.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Marek Stein Uwaga,uwaga,uwaga !!! Achtung achtung,achtung !!! Marek@Stein. To na wszelki wypadek gdybyś nie rozumiał volksdeutschu. ..Znowu pojawił się naczelny ŚMIERDZIEL stron internetowych Skamielina - Marek Stein - troll toruński. Żałosny podżegacz wydumanego konfliktu Bydgoszczy z Toruniem stojący z boku [Sianowa] i śmiejący się [cieszący] w kułak z tej wojenki. UWAGA !!! Wirus z Sianowa,który się za niego wstydzi. Jego komentarze są ordynarne i sięgają dna.Słownictwo CWELA recydywisty z marginesu społecznego. Uciekajmy - możliwość skażenia !!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Marek Stein Witaj IQ 30. Znowu odstawiłeś lekarstwa?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Jakub Lipski Widocznie Toruń jest już przebrzmiały, i dlatego został w artykule podporządkowany Bydgoszczy?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @seba-76 nawet brzydgoszczanie uwazaja swoje zadupie za syf - wiec jaka tu rekomendacja bydgoszczu? To tylko lista destynacji Ryanaira z rekomendacja Torunia ktory lezy obok jednej z destynacji
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Pełen profesjonalizm . Zamiast Podgoricy zdjęcie Kotoru ;)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0