Więcej
  Komentarze
  Jeszcze kilkanaście lat temu toruńscy politycy wraz z mieszkańcami tego miasta chcieli, aby Toruń był powiatem w woj. gdańskim. Dzięki Bydgoszczy dostał w naszym województwie sejmik samorządowy. To się nie sprawdziło. Za sprawą polityków toruńskich, Toruń od lat pełni coś w rodzaju złośliwego nowotworu w naszym regionie. Rozwija się w znacznym stopniu kosztem województwa. Tego miasta nie powinno być w naszym województwie. Nich idzie tam, gdzie chciał najbardziej. Z pewnością w Gdańsku czekają na nich w otwartymi rękoma.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Jak długo jeszcze toruński marszałek będzie oszukiwał,okłamywał i ignorował wszystkich i wszystko co nie toruńskie ? Butny, fałszywy ignorant,kłamca i pyszałek który rządzi województwem jak mu się podoba . On czuje się jak "wielki mistrz krzyżacki" na zamku toruńskim, stosuje intrygi i zastraszania wobec okolicznych miast i gmin, jest nietykalny bo ma za sobą bandę toruńskich kacyków i ojców-dyrektorów . O jego poczynaniach należy powiadomić odpowiednie instancje UE . Proponuję zebrać 100 tys podpisów , nie tylko z Bydgoszczy i w formie skargi i protestu przesłać do Brukseli . Trzeba skończyć, na zawsze z uzurpatorskimi rządami toruńskiego marszałka i jego kolesiów. UE popiera samorządność i ich oddolne inicjatywy, które toruński marszałek ignoruje i upokarza .
  @stapor1
  "Jak długo jeszcze toruński marszałek będzie oszukiwał,okłamywał i ignorował wszystkich i wszystko co nie toruńskie ?"
  Odpowiadam - tal długo, jak PO będzie w tym województwie wygrywać wybory. Żeby nie było - jak wygra PiS, to marszałek dalej będzie z Torunia, tylko pisowy. Niestety, Bydgoszcz nie ma żadnego lidera, który dawałby szansę na przejęcie władzy w sejmiku woj.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Po prostu WYKROI się Toruń z obecnego województwa kuj-pom. i przyłączy go do woj. pomorskiego (o co zresztą gro torunian zabiega i marzy - będzie tam tylko marnym peryferyjnym powiatem na skraju tego województwa, bez Urzędu Marszałkowskiego i swojego Marszałka, gdyż Gdańsk na pewno nie wyrazi zgody na dwu-stołeczność). Bez Torunia - Włocławek zostanie znacznie bardziej dowartościowany i jako drugie co do znaczenia i wielkości miasto w regionie - wraz z Bydgoszczą będzie tworzyć odnowione harmonijnie się rozwijające i pozbawione antagonizmów województwo Kujawsko-Pomorskie.
  @mariusz!!! Problem w tym, że Włocławkowi bliżej do Torunia niż Bydgoszczy, a trudno się dziwić, że pojawiają się głosy o przyłączeniu do Łodzi. Region łódzki w ostatnim czasie odbija się od dna i ma ładne perspektywy rozwoju. Włocławek łączy z nim A1. Jeśli Włocławek i Toruń odłączą się to województwa nie będzie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @mariusz!!! Chyba Kujawskie, bo z Pomorza, to tu już niewiele zostanie?
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  @t0tylk0ja Pozornie bliżej - bliskość tę na włocławianach wymusza w wyborach parlamentarnych chory podział województwa na dwa okręgi wyborcze (bydgoski i toruńsko-włocławski). Przy takim podziale kandydaci na parlamentarzystów i parlamentarzyści z okolic Włocławka muszą zabiegać o głosy poparcia także wśród torunian. Zupełnie inaczej by to wyglądało - gdyby całe województwo było jednym wspólnym okręgiem wyborczym, ewentualnie podzielone na trzy okręgi wyborcze w/g granic województw z przed reformy administracyjnej.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  pogonic torun do olsztyna(gdansk tych dłuzników nie chce)i utworzyc województwo w kształcie rogalika jak reforma w 1998 roku zakładała,to wtedy bedziemy w rankingach na 6,7 miejscu nie jak teraz na ostatnim
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Myślę że pomysł "ożenku" z Toruniem na takich zasadach był zły.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Bez rozpadu tego województwa nie ma szans na powrót normalności do Bydgoszczy. Nie ma szans na to, aby bydgoszczanie mieli swoje szpitale, swoje uczelnie, swoje lotnisko, swoją straż pożarną, swój urząd celny i tysiące innych instytucji, które powinny zależeć od bydgoszczan, a nie od toruńskich megalomanów. Najśmieszniejsze jest to, iż to bydgoszczanie pragnęli tego województwa i o nie walczyli (patrz poniższy link ttp://dziwnabydgoszcz.blogspot.com.es/2011/12/istna-ironia-wojewodzka.html - trzeba dodać "h" z przodu bo linkowanie zostało zablokowane w GW), a torunianie chcieli do Gdańska. Zaś teraz to ci co województwa nie chcieli to teraz od 17 lat korzystają, głównie kosztem bydgoszczan z jego powstania. Czynią to bez umiaru, bezczelnie posługując się manipulacjami i kłamstwami.
  @semeon
  Coś w tym jest... Toruniowi nawet się nie dziwię - korzystają z okazji, jaką im Bydgoszcz stworzyła. My im się ciągle podkładamy. Nasi politycy są gotowi sprzedać się za każdą cenę, aby tylko nie podpaść toruńskim kacykom, bo ich na listy wyborcze nie wpiszą (przykład z Akademią Medyczną, a obecnie z weterynarią). To pokazuje, jakie słabe mamy "elity" polityczne w Bydgoszczy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  To nie zdaniem bydgoszczan Całbecki faworyzuje Toruń, tylko wg Głównego Urzędu Statystycznego.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Województwo kujawsko-pomorskie zohydzili politycy PO i PSL, którzy robili wszystko, żeby oszwabić Bydgoszcz i przypodobać się Całbeckiemu i Lenzowi. Lista bydgoskich polityków PO "zasłużonych" dla Lenza jest bardzo długa.
  @premantura A toruńscy PiS-owcy to niby są cacy? Spojrzyj tylko na Posła Ardanowskiego, jak skrajnie jest anty-bydgoski i przypodobać chce się prezesowi, oraz nad-prezesowi Ojcu Tadeuszowi..................
  już oceniałe(a)ś
  1
  0