Fot. Krzysztof Szatkowski / Agencja Wyborcza.pl
1 z 10
Mieszkańcy mówią: Tak
Dziesięciopiętrowy obraz powstał w tydzień. Jego odsłonięcie nastąpiło w 2009 roku. Przed rozpoczęciem prac przez dziesięcioosobową grupę City2City spółdzielnia zapytała mieszkańców o zgodę na nietypowy mural na bloku przy ul. 3 Maja 16. Mieszkańcy wyrazili zgodę prosząc jednocześnie o zmianę kolorystyki na nieco jaśniejszą.
Fot. Pawel Malinowski / Agencja Wyborcza.pl
2 z 10
Śniadanie mistrzów
Jeden z najbardziej popularnych bydgoskich murali. Znajduje się przy ul. Piotra Skargi.
3 z 10
Seniorzy projektują
Okolice ulicy Piotra Skargi to, zaraz obok ulicy 3 maja, najchętniej wybierany rejon przez ulicznych artystów. W 2009 roku sprezentowali mieszkańcom ul. Reja nowy mural. Samookreślenie sąsiaduje ze Śniadaniem mistrzów. Na przeciwległym murze seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprojektowali i wykonali własne dzieło, przedstawiające ich samych w tanecznych pozach.
Fot. Pawel Malinowski / Agencja Wyborcza.pl
4 z 10
Ptasiek
Ten mural zachwyci z pewnością fanów literatury Williama Whartona, ale nie tylko. Detale tego projektu przykują wzrok każdego, kto przespaceruje się w okolicach ul. 3 maja 14
Fot. Pawel Malinowski / Agencja Wyborcza.pl
5 z 10
Zamilcz
Kiedy idziesz lub jedziesz ulicą 3 maja od Ronda Jagiellonów najpierw na ścianie kamienicy z numerem 7 dostrzeżesz nadymaną twarz z wytrzeszczonymi oczami i rozżarzoną żarówką wepchniętą w usta, kiedy zbliżysz się trochę, a sąsiednie budynki odsłonią mur, uwagę twoją przykuje wielki napis ułożony z pozwijanego kabla - Zamilcz
6 z 10
Schowane w parku
Ten mural z ciekawą grą słowną znajdziecie w przesmyku między ulicą Gdańską a parkiem Kazimierza Wielkiego. Poniżej ciekawe malowidło, które ozdobiło jedną ze ścian przy restauracji Weranda, której okna również wychodzą na park przy Placu Wolności
7 z 10
Mural przy muzeum
Kolorowe murale zdobią również ściany przy Muzeum Fotografii działającym przy WSG przy ul. Królowej Jadwigii 14. Oto próbka talentu artystów, którzy malowali w tym miejscu.
Fot. Tymon Markowski / Agencja Wyborcza.pl
8 z 10
Tajemniczy Londynek
Powstały na bydgoskim Londynku mural jest autorstwa polskiego artysty ''Morsa''. W zamierzeniu twórcy obraz ma być zagadką dla młodzieży w tej części miasta.
Fot. Tymon Markowski / Agencja Wyborcza.pl
9 z 10
Mural przy ul. Karpackiej
To wspólne dzieło seniorów z domu pomocy społecznej i młodych artystów. Do namalowania eskimosa wędrującego z psami zużyto 65 puszek sprayu i 30 litrów farby.
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja Wyborcza.pl
10 z 10
Fordon też ma mural
''Płynąc to wolności'' to tytuł murala namalowanego przy ul. Bora-Komorowskiego. Stworzyli go bydgoscy artyści wspólnie z osadzonymi w Zakładzie Karnym w Fordonie.
Wszystkie komentarze