Więcej
  Komentarze
  Brakuje inżynierów?! Gdzie?! To, że pojawiają się ogłoszenia o pracy dla inżynierów, nie oznacza, że ich brakuje! Podajcie lepiej ilu jest chętnych na jedno takie miejsce np. w VW w Poznaniu.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  "Nadeszły ciężkie czasy dla humanistów. Od kilku lat problemy ze znalezieniem pracy mają politolodzy, socjolodzy, filozofowie, a teraz dołączyli do nich absolwenci języka polskiego. W szkołach ciężko dostać etat pani od polskiego." A moze jednak polonistow zatrudnilby wlasciciel portalu gazeta.pl. Moze nie pisano by takich glupot jak "absowenci jezyka polskiego"...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  "Poszukiwani są: Nauczyciele praktycznej nauki zawodu" Śmiechu warte. Nigdy już ich nie będzie. Wyobraźcie sobie, że dobry mechanik samochodowy chciałby zostać nauczycielem zawodu. I co??? I nic - nie może. Nie ma wyższego wykształcenia, drogich i z reguły rocznych kursów pedagogicznych. Nie ma kto sprawdzić jego realnych kwalifikacji. Nikt nie chce być traktowany przez PRZESZANOWNE grono nauczycielskie szkoły jak popychadło, czy gość od brudnej roboty... Płacy się nie czepiam, bo tak naprawdę nauczyciele nie zarabiają źle, ale taki mechanik nie zarobiłby nawet tyle co woźny. Dlaczego? Bo nie ma uprawnień pedagogicznych. Czyli klops! Z politechnik będzie wychodziło tysiące niedouczonych inżynierów, których nikt nie chce bo poza teorią nie mają pojęcia o swoim zawodzie. No i dalej będzie brak ślusarzy, mechaników, elektryków, a ci co jakimś cudem się pojawili pojadą do lepszych krajów. :)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  "mamy za dużo ekonomistów (...) najbardziej brakuje doradców finansowych" ROTFL Uwielbiam tego typu mądre artykuły :)
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Przypominam, że poloniści nie muszą pracować tylko na etacie "pani od polskiego". Mają najwięcej możliwości z absolwentów kierunków humanistycznych i skończenie filologii polskiej może nie zawsze, ale często pozwala zdobyć niezłą pracę.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  najbardziej poszukiwani pracownicy w Polsce to inwalidzi najlepiej z I grupą, za 500 zł,do ochrony i prac fizycznych,wykształcenie nieważne,praca od ręki
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  jedno jest pewne polska wersja kapitalizmu doprowadzi do okrutnej rewolucji !!!!!!!!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Wszyscy nie zwróciliście uwagi na jedno, na podstawie jakich danych został stworzony raport. "Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej" za przeproszeniem, założę się że tylko na podstawie urzędów pracy, czyli zawody typu informatycy itp. które tam nigdy się nie pojawiają nie znalazły się w raporcie. Stąd takie debilne wyniki, bo ktoś zapomniał że to nie komuna, mamy wolny rynek pracy, nie przechodzący przez organy państwowe.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0