4/6
zamknij < >
Zdjęcie numer 4 w galerii - Bydgoszcz w czołówce zielonych miast? To mit. Tak to wygląda w rzeczywistości

Fot. Roman Bosiacki / Agencja Wyborcza.pl

Park Centralny w Bydgoszczy
  • Zdjęcie numer 1 w galerii Bydgoszcz w czołówce zielonych miast? To mit. Tak to wygląda w rzeczywistości
  • Zdjęcie numer 2 w galerii Bydgoszcz w czołówce zielonych miast? To mit. Tak to wygląda w rzeczywistości
  • Zdjęcie numer 3 w galerii Bydgoszcz w czołówce zielonych miast? To mit. Tak to wygląda w rzeczywistości
  • Zdjęcie numer 4 w galerii Bydgoszcz w czołówce zielonych miast? To mit. Tak to wygląda w rzeczywistości
  • Zdjęcie numer 5 w galerii Bydgoszcz w czołówce zielonych miast? To mit. Tak to wygląda w rzeczywistości
  • Zdjęcie numer 6 w galerii Bydgoszcz w czołówce zielonych miast? To mit. Tak to wygląda w rzeczywistości
Komentarze
Tylko połowa mieszkańców Bydgoszczy może dotrzeć do terenu zielonego w czasie krótszym niż 5 minut. To istotny wskaźnik i można go poprawić. Ponad 10 lat temu jakiś dowcipny urzędnik wydłużył czas dostępu do lasu dla mieszkańców Bartodziejów. Oddał dla PKP końcowy odcinek ulicy Morskiej dochodzącej kiedyś do Lasu Gdańskiego i teraz, aby dojść do lasu trzeba tracić dodatkowe kilka minut, aby obejść ogrodzony teren PKP wraz z fragmentem ul. Morskiej. Tak nasi urzędnicy dbają o dostęp do terenów zielonych dla mieszkańców dużych osiedli.
już oceniałe(a)ś
3
0
Tak długo jak w mieście będą rządzić deweloperzy i ich kasa ,tak każdy kawełek zieleni będzie zamieniany w XIX w dzielnice biedy.
już oceniałe(a)ś
4
3
W artykule nie sprecyzowano, ale prawdopodobnie analiza Instytutu Rozwoju Miast i Regionów uwzględnia tylko tereny zielone w granicy administracyjnej miast. Tymczasem wiadomo że wartością wyróżniającą Bydgoszcz wśród innych miast jest przede wszystkim otoczenie miasta terenami leśnymi. Na terytorium administracyjnym miasta jest tylko Las Gdański z Myślęcinkiem, a na południu las na Zachemie. Tymczasem mieszkańcy zachodnich osiedli korzystają z lasu między Miedzyniem, a Białymi Błotami, Osowa Góra z lasów koło Czyżkówka, Piaski, Opławiec, Smukała z lasu rynkowskiego. Górny taras ma za miedzą całą Puszczę Bydgoską, gdzie można wędrować 15-20 km, nie spotykając człowieka tylko samą zieleń. Z kolei wschodnie dzielnice i Fordon mogą korzystać z lasu Jastrzębie, lasów ostromeckich i kompleksu lasów łęgowych zakola Wisły, które same w sobie są dużą atrakcją przyrodniczą.
@Pio233
Zapomniałeś o Borach Tucholskich, w końcu to też prawie Bydgoszcz...
już oceniałe(a)ś
4
4
Hmm tak się zastanawiam kto był przekonany o "wyjątkowej na skalę Polski pozycji Bydgoszczy wśród ?zielonych miast?? Może ci co ciągle pyskują na Toruń jako przyczynę wszelkich niepowodzeń Bydgoszczy, zamiast spróbować obiektywnie przeanalizować sposób dzialania władz miasta? I wyciągnąć wnioski przy urnie wyborczej?
@zdumiony123
toruński głos w dyskusji! Jakże by inaczej.
już oceniałe(a)ś
7
1
@zet52pe
No i jak takiemu wytłumaczyć, że nie każdy kto nie jest sługusem obecnej ekipy lokalnej musi być z Torunia...
już oceniałe(a)ś
1
1