Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
A co Wam przeszkadza kościół Rydzyka? Szpetny jest okroponie , to fakt. Ale stoi sobie gdzieś tam samotnie, nie trzeba tam ani podjeżdzać ani oglądać. Zauważcie, że bardziej "niebezpieczna" jest taka bryła jak ten dom handlowy w Zakopanem. Tego nie ominiesz. To zepsuje urlop i cały krajobraz. Górale już dawno zatracili instynkt samozachowawczy budując u siebie takie maszkary. Chyba, że niestety, przykre, wielu wcale nie interesuje obraz Tatr z czasów Karłowicza
już oceniałe(a)ś
0
0
Wszystkie nominowane obiekty robią duże estetyczne wrażenie. Ale - tak ze względu na funkcje, jak i ponadregionalne znaczenie - wyróżniają się obie świątynie. Aż trudno wybrać, która jest paskudniejsza, lub wręcz okrywa się większą śmiesznością. Tu chyba występuje jeszcze średniowieczny styl myślenia kleru. W średniowieczu kmiotka z kurnej chaty miał olśniewać, wręcz przytłaczać i onieśmielać widok wielkiej (nomen omen) bryły z czerwonej cegły, często z zawrotnej (dla niego) wysokości wieżą. Dziś stare świątynie wyglądają szacownie, a nowe - zamiast budzić podziw - budzą śmieszność, wyglądając jak karykatury świątyń, a nie one same. Ostatecznie wybieram jednak kościół z Torunia, od dawna nazywany lokalnie "wyciskarką do cytryn (czytaj:kasy)".
już oceniałe(a)ś
0
0
@gwb.pl: Z dużymi szansami na niechlubną antynagrodę. To kościół Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła w Toruniu zwany potocznie kościołem o. Rydzyka. - Gigantomania, megalomania i najzwyklejszy kicz. say69mat: Czyżby Rydzyk zapragnął stać się Corbusierem religijności??? Ustanawiając nowy kanon architektury świątynnej???
już oceniałe(a)ś
0
0
Jest jeszcze mocniejszy kontrkandydat - CKK Jordanki. Kliniczny przykład zmarnowania pieniędzy publicznych tylko po to by w centrum wioski pokazać jak wygląda kamieniołom.
już oceniałe(a)ś
0
0
Akurat z rydzykiem, to wam nie poszło. Gdzie nowe budynki skarbówek?
już oceniałe(a)ś
0
0