Prokuratura w Nakle nad Notecią zakończyła śledztwo w sprawie dwóch funkcjonariuszy z komisariatu w Fordonie podejrzanych o pobicie. Do sądu został przesłany akt oskarżenia przeciwko Bartomiejowi K. i Patrykowi B.

– Według prokuratury obaj policjanci z trakcie dokonywania kontroli osobistej przekroczyli uprawnienia, używając siły fizycznej wobec zatrzymanego – informuje Agnieszka Adamska-Okońska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, mundurowi tłukli mężczyznę po twarzy i głowie. Teraz grozi im do trzech lat za kratami. Bo fioletowe siniaki pod oczami zakwalifikowano jako obrażenia trwające poniżej siedmiu dni. Obaj policjanci są zawieszeni w czynnościach służbowych.

Równolegle zakończyło się postępowanie wyjaśniające Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe. Tam w ubiegłym roku zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyli sami policjanci, twierdząc, że byli atakowani. Zatrzymani mężczyźni mieli ich szarpać i obrażać. – Prokurator umorzył sprawę – mówi Adamska-Okońska.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej