Bydgoski magistrat pracuje nad aktualizacją strategii. Urzędnicy chcą, by mieszkańcy włączyli się w prace nad dokumentem, który określi kierunki, w jakich ma się rozwijać miasto. Dlatego zorganizowali sześć otwartych spotkań. Dziś odbyło się ostatnie z nich.

Jak mieszkańcy widzą Bydgoszcz

Debata rozpoczęła się od przedstawienia przez Andrzeja Szczepkowskiego, pracownika ratuszowego wydziału zintegrowanego rozwoju, wyników ankiety konsultacyjnej. – Wszystkich ankiet było 650, dzisiaj wzięliśmy jednak pod uwagę 590, które przekazali nam mieszkańcy Bydgoszczy. Warto zauważyć, że przestrzeń i komunikacja pojawiały się najczęściej w ich wypowiedziach.

Pierwsze pytanie dotyczyło idealnego miejsca rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców Bydgoszczy. Prawie 500 osób wskazało na zagospodarowania zieleni, terenów rekreacyjnych (także na osiedlach). Na drugiej pozycji znalazły się ścieżki rekreacyjne, które uzyskały 209 głosów, na trzeciej dostępność terenów rekreacji (183) oraz dalej – wysoka jakości przestrzeni publicznej (180).

Pozostało 81% tekstu
Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej