Przebudowa Dworca PKP Bydgoszcz Główna

2/12

Fot. Materiały Allplan

W ubiegłym roku rozstrzygnięty został konkurs na najlepszą koncepcję dworca. Ostatecznie postawiono na dość rewolucyjny pomysł ''Inside Outside''. - To najbardziej ryzykowna koncepcja, ale można doskonale ją rozwinąć i stworzyć perełkę architektoniczną miasta - mówi Anna Rembowicz-Dziekciowska, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Dziś już wiadomo, że pierwotna koncepcja będzie nieco zmieniona. Budynek zostanie odwrócony. Powodem jest 140-letni platan, będący pomnikiem przyrody. W tej chwili PKP kończy przetarg na projekt. Wyłoniony zostanie wykonawca. Wstępnie szacuje się, że całkowita przebudowa Dworca Bydgoszcz Główna ma kosztować od 100 do150 mln zł.

Komentarze (42)
Zaloguj się
 • mark.byd

  Oceniono 57 razy 35

  .. to będzie rok wyborów i być może gazeta straci jednego reklamodawcę .... wybiorą nowego i gazeta opisze jak mało się działo za poprzednika, a ile to planuje następca.... cóż a jak i tak bez zmian będę telepał się dziurawą Żwirki i Figury i Brzozową dowiedział ciotkę na Miedzyniu - tą z bagien hehehee - stał 18 - 20 minut w godzinach szczytu by podjechać pod światła na Rondzie Fordońskiem .. a mojemu dziecku w szkole grozi "zmianowość" hehehehe - gubił zwieszenie na centralnej ulicy osiedle Fordon .. czasami jeżdżę tez dla relaksu autobusem np po 21 to wybitny trening cierpliwości i oczekiwania ... a spalarnie śmieci za 500 mln to sobie wsadźcie w dupę... na 5 konterenerów w moim bloku 2 "kipią" - te z segregowanymi a te z paliwkiem do spalarni pustawe ... no cóż mieso podrożało ale lokomotywi staniały jak tłumaczył tow Wiesław wiec klasie pracującej żyje się coraz lepiej .. czego sobie i wszystkim Bydgoszczaną życzę

 • wiwixpl

  Oceniono 35 razy 27

  brakuje najważniejszej inwestycji na którą Bydgoszcz czeka od lat.

  OBWODNICY MIASTA, TAK ŻEBY DZIESIĄTKI TYSIĘCY AUT Z DK5 I DK25 WYPROWADZIĆ PO ZA CENTRUM.

  Biedny Olsztyn, Lublin, Inowrocław czy Brodnica lobbowały i mają już obwodnicę lub będą miały za dwa lata.

  w Bydgoszczy plany mówią o 2018r, a znając życie, będzie to kilkanaście lat później.

 • tumer

  Oceniono 33 razy 21

  Brak S5=brak nowych inwestycji przemysłowych
  a to pogłębia kryzys , ubożenie społeczeństwa, samego miasta oraz najbliższego rejonu gmin podbydgoskich. Czy trzeba cos więcej tłumaczyć -skutek tych zaniedbań będzie efektem domina:niskie płace, słaby handel, niskie budzety domowe, brak mozliwosci godnego zycia w tym wykształconych ludzi., krótko mówiąc BIEDA

  Cała Reszta jak np w w/w artykule to kosmetyka , zasłona dymna,która niewiele wniesie do gasnącej Bydgoszczy.
  Przykre jak miasto powoli staje sie prowincjonalna mieściną.
  Bydgoszcz jedyna wies w Polsce z tramwajami.

 • gandalf_siwy

  Oceniono 29 razy 21

  Budowa hali "rozgrzewkowej" to jest jakaś piramidalna głupota.
  I to tuż obok hali Łuczniczki !!!
  Można było zbudować nowy Torbyd, który przy okazji mógłby pełnić różne dodatkowe funkcje (np. hali rozgrzewkowej przy okazji dużych imprez).

 • semeon

  Oceniono 22 razy 16

  Tak. Mamy rok wyborów i takich propagandowych tekstów będzie coraz więcej. ZAPYTUJĘ: a co z S5, a co z bydgoskim lotniskiem, a co z obwodnicami miasta. Oczywiście NIC. Kasa idzie na kolejne drogi wiodące do Gdańska, Wrocławia, czy Warszawy, a wy bydgoszczanie siedzicie cicho i czekajcie, aż dobry wujek premier uzna, że zasłużyliście. A to prędko nie nastąpi - zapewniam.

  Ogromna kasa idzie na niepotrzebną, szkodliwą inwestycję czyli spalarnię śmieci i do tego bydgoszczanie płaca za spalarnię dla torunian oraz za organizację i przywóz śmieci z Torunia. TO DOPIERO JEST PARANOJA. Ciekawe czy znajdziemy gdzieś odpowiednik takiej idiotycznej sytuacji na całym świecie.

  dziwnabydgoszcz.blogspot.com/2013/12/bydgoszcz-bez-torunia-alez-byoby.html

 • tulum2

  Oceniono 19 razy 13

  A cóż mnie mają obchodzić jakieś hale rozgrzewkowe? Mieszkam w Fordonie i chciałbym wreszcie mieć porządnie wyrównaną drogę gruntową, nie mówiąc o jej utwardzeniu.Każdy najmniejszy deszcz powoduje, że ul.Dorodna jest jedną kałużą, więc co mnie mają obchodzić jakieś inwestycje upiększajace mosty. Mieszkam tu i teraz, i chcę suchą stopą wejść na teren posesji. No, ale kogo to obchodzi w tym mieście?

 • dan1-000

  Oceniono 24 razy 10

  No tak, inwestować i zadłużać się, zadłużać się i inwestować ... Za wszelką cenę. Gdyby jeszcze z tego jakieś długofalowe oszczędności wynikały i, najważniejsze, nowe miejsca pracy ... Nie, o takich drobnostkach nikt nie myśli, przecież to wykracza poza 4-letnie perspektywy. Europarlament, samorząd, za rok sejm i senat ... Ależ mi szkoda tego Miasta!

 • rufusa3

  Oceniono 27 razy 9

  Mierny prezydencina Rafał "Żenada" Bruski i oszałamiające inwestycje w 2014 w 8-ym co do wielkości mieście w Polsce. Tak to jest gdy na najważniejsze stanowisko w mieście matuszka partia wystawia ograniczonego kołka, którego jedynym zadaniem jest kicanie na zadnich łapkach przed toruńskimi złodziejami z Partii Oszustów, Okno przy nm można spokojnie otwierać bo nie wyfrunie, tępawe toto więc nic nie wymyśli a przy okazji jak każdy boży osiołek, przekonany o własnej mądrości arogant. Co zawdzięczamy temu paździerzowi po minionych 3 latach jego kadencji? Budowę spalarni, które nie dość, że przewymiarowana to jeszcze horrendalnie droga i utylizująca trolluński syf, za który mieszkaļcy Bydzi zapłacą nie tylko swoimi pieiędzmi ale i zdrowiem. Koszt tego monstrum zarżnie budżet masta na najbliższe kilka lat. Budowę hali rozgrzewkowej na mistrzostwa w siatkówce zamiast zadaszonego lodowiska, którego nie ma w mieście. Kretyńską TU bez chodnika dla pieszych i DDR za 200 baniek choć można było zbudować za pół tej ceny a to co zostanie przeznaczyć na drugą nitkę mostu łączącego Toruńską z Fordońską. Co więcej, TU została tak błyskotliwie pomyślana, że z definicji korkuje się na lewoskręcie z al. WP choć wystarczyłaby nawet jedna nitka estakady nad tą ulicą i puszczenie TU dołem w krótkim tunelu w kierunku al. JPII - to jednak przekracza intelekt naszego dyletanta. Brak koncepcji rozbudowy do 4-pasmowej trasy WZ z dwupoziomowymi skrrzyżowaniami przy dworcu Bielawy, oraz Wyszyńskiego, Sułkowskiego, Gdańską i eondzie zachodnim - to zbyt trudne dla naszego gapcia. Brak zainteresowania bydgoskim lotniskiem i zgoda na jego zniszczenie prze toruńskiego łysego złodzieja. Akceptacja okradania nas z środków unijnych przeztoruńską mafię. Takiego prezydenta mamy, mierny, tępawy, bez wizji, posłuszny partyjnym dyrektywom i toruńskim nienawistnikom Bydgoszczy. Nie zrobił nic żeby wymusić na rządzie bezzwłoczne rozpoczęcie S5 do Nowych Marz Już za 10 miesięcy możemy, ba, musimy obudzić się nowej rzeczywistości, z prezydentem-gospodarzem a nie kołkiem w płocie. Od nas zależy czy go sobie wybierzemy czy też skażemy się na kolejne 4 lata marazmu oferowanego nam przez partyjnego aparatczyka chcącego nadal pierdzieć w stołek przez następne 4 latai nic nie robić za nasze pieniądze. Nie możemy się godzić na dalszą planową degradację naszego miasta zaprogramowaną dla nas przez ryżego kłamcy z Partii Obłudy a realizowanego przez łysego złodzieja z wioski pod Lubiczem i jego popychadło Bruskiego.

 • tedek1

  Oceniono 46 razy 8

  Jest się z czego cieszyć: Bydgoszcz 171 mln zł na inwestycje, Toruń ponad 400 mln zł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX