Dzisiaj (10 stycznia) minutę po północy na stronie perspetywy.pl opublikowany został wykaz 500 najlepszych polskich liceów i 300 techników. To prestiżowe zestawienie, na które dyrektorzy szkół czekają z wypiekami na twarzy.

Technikum Elektroniczne przy ul. Karłowicza w Bydgoszczy znalazło się na pierwszej pozycji Ogólnopolskiego Rankingu Techników 2017 i na drugim miejscu Rankingu Maturalnego Techników 2017. Wśród ogólniaków w województwie kujawsko-pomorskim niezmiennie króluje Liceum Akademickie UMK w Toruniu. W pierwszej dziesiątce są jednak trzy bydgoskie szkoły. Na drugim miejscu w tabeli znalazło się VI Liceum Ogólnokształcące (17. w kraju), na siódmym miejscu I LO (162. w Polsce), a na ósmym - Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego (209. w ogólnopolskim zestawieniu).

- Nasz sukces nie wynika z jednorocznego przygotowania. Trwa to już kilka lat. Złożyły się na niego przede wszystkim bardzo dobre wyniki w olimpiadach, egzaminach maturalnych i zawodowych - mówi Piotr Siwka, wicedyrektor "Elektronika" - Cieszymy się z naszego sukcesem i wierzymy, że stanie się inspiracją dla obecnych uczniów. Problemem będą tylko lata następne, bo nie ukrywamy, że chcielibyśmy utrzymać się na tej pozycji - śmieje się.
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.