W czwartek rano Urząd Miasta przesłał komunikat do wszystkich bydgoskich mediów. Zrobił to na dwie godziny przed konferencją prasową Dominiki i Waldemara Matuszaków. Pismo z miasta zaczyna się następująco: "W związku z nieprawdziwymi informacjami, które rozpowszechniane są przez przedstawicieli PHU MAT a dotyczą cyklu "Rzeka Muzyki", informujemy, że pomysłodawcą projektu cyklu koncertów na wodzie np. "Rzeka Muzyki" jest miasto Bydgoszcz".

Kończy się zapowiedzią pozwu: "w przypadku dalszych działań wpływających na negatywny wizerunek Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz jego pracowników podejmie inne przewidziane prawem kroki".

- To my wymyśliliśmy ten projekt i mówię to z pełną świadomością, czujemy się oszukani - odpowiada Matuszak, który w tym roku już nie będzie organizował cyklu "Rzeka Muzyki".

Co twierdzi ratusz? "W roku 2014 i 2015 Miasto zleciło oferentowi scenariusza i właścicielowi jednostki pływającej m/s Jantar (...) organizację cyklu koncertów według przedstawionej wcześniej przez pracownika Urzędu Miasta Bydgoszczy koncepcji (miejsce koncertów, rodzaj muzyki, grupa odbiorców, cykliczność koncertów, terminy)".

- To nieprawda. To my jesteśmy autorami koncepcji. Po raz pierwszy przedstawiliśmy ją Marzenie Matowskiej już w 2011 roku. Wówczas zabrakło finansów. Ponowiliśmy ją w 2014 roku i mamy na to twarde dowody - podkreśla Matuszak.

Miasto przedstawiło harmonogram swoich działań związanych z realizacją "Rzeki Muzyki". Pierwsza data to rok 2013 - wówczas w planie budżetowym zapisano pieniądze na cykl koncertów roboczo zwanych "Koncerty na wodzie". Ratusz podaje w komunikacie, że w związku z dużym kosztem holowania barki "Lemara" w maju 2014 roku zwrócił się do Matuszaka o wynajęcie statku "Jantar".
Pozostało 89% tekstu
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.