Budynek pierwszej w Bydgoszczy zajezdni tramwajowej powstał na przełomie XIX i XX wieku. Do lat 50-tych mieściła się tam zajezdnia, później warsztat. W roku 2007 obiekt został sprzedany Bydgoskiej Szkole Wyższej. Budynek przy zbiegu ulic Zygmunta Augusta i Langiewicza szpecił przez lata potłuczonymi szybami, skruszałą cegłą, rdzą na elementach metalowych i prowizorycznym ogrodzeniem. Służył też jako tymczasowy parking oraz magazyn materiałów na czas budowy nowego dworca kolejowego.

W kwietniu na terenie zajezdni pojawił się ciężki sprzęt i zaczęły się prace rozbiórkowe i porządkowe. Obiekt przygotowywany jest na potrzeby najemcy, który już pod koniec wakacji otworzy w nim park trampolin. Z czasem w nowym kompleksie rozrywkowym znajdzie się tez ścianka wspinaczkowa i dietetyczna strefa gastronomiczna, która ma być alternatywą dla fastfoodów. - Pierwszy nasz kompleks już działa w Słupsku. Teraz przygotowujemy się do otwarć w Szczecinie, Lublinie, Gorzowie i właśnie w Bydgoszczy - mówi Konrad Morawski z Jump in Place. Szukając wraz z partnerami miejsca dla swojej inwestycji, docenił potencjał zapomnianej zajezdni - Budynek jest świetnie zlokalizowany. Znajduje się zaledwie 50 metrów od głównego dworca PKP, przy ulicy jednokierunkowej, która wymusza ruch w tym kierunku. Ogromne możliwości daje też kubatura obiektu. Sam park trampolin zajmie 2 tys. m kw. powierzchni, a zostanie jeszcze dużo miejsca na nasze dalsze inwestycje - mówi. Zdradza też, że budynek zostanie tak zaadaptowany, by podkreślić historię miejsca. - Chcemy tchnąć w te mury nowe życie, ale z szacunkiem dla jego przeszłości. O tym, że wcześniej mieściła się tu zajezdnia, świadczyć będzie m.in. zachowany fragment torowiska. Takich akcentów będzie więcej - obiecuje inwestor.
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.